Plan lekcji dzieci,oceny , wiadomości od nauczycieli Vulcan

Strona dodatku:

Wiele sensorów daje duże pole do budowania automatyzacji i powiadomień :smiley:

U mnie to wygląda tak:

1 polubienie

Witam
U mnie niestety jakoś się nie zaczytuje,. Nie wiem co robię źle, jest tylko jedna Encja która i tak jest wyłączona, natomiast na aplikacji w telefonie normalnie się dane wyświetlają

Wejdz w konfiguracje ,rejestr encji i przesegreguj sobie encje według integracji klikając do góry na integracje, i sprawdz ile masz encji przy integracji uonet+ vulcan

Tak zrobiłem i pokazuje jak wyżej tylko jedna encje

Hasło na pewno masz aktualne ?bo mi zaciąga 27 encji. Sprawdz wchodząc na adres szkoły e- dziennik i zaloguj się do vulcan, dostęp mobilny. Ja mam na stronie szkoły

Certyfikat przypisano do:

Home Assistant

rowniez tak mam i jeszcze do sprawdzenia dodalem telefon z aplikacja, i w aplikacji pokazuje chociazby plan lekcji a w integracji nic, moze to wina ze to pierwszoklasista i pani jeszcze wszytskiego nie uzupelnila

Raczej na 100% encje powinno zaciągnąć ,najwyżej byłyby bez danych. Myśle że coś jest nie tak ale co to trudno mi powiedzieć.

kurcze nie wiem co moze byc nie tak, moze to ze jestem z opolskiego i link wyglada ,mniej wiecej tak https://uonetplus-uczen.eszkola.opolskie.pl

Opisz bliżej jak to instalowales krok po kroku. Moze znajdziemy błąd

a wiec tak
zainstalowalem w hacs repozytorium Uonet+ Vulcan integration for Home Assistant
nastepnie na stronie dodaje urzadzenie mobilne tam mam token, symbol i pin i te wartosci przepisuje do integracji w home assistant, i niby pobiera imie i nazwisko oraz jedna encje celendar

Weź wejdz sobie w zakladke kalendarz w HA, zaznacz kalendarz który masz utworzony przez tą integracje i sprawdz czy wyświetli Ci się plan lekcji, bo jeśli utworzyło Ci encje kalendarz to powinien być plan lekcji.

@Rafał_Kasperski dzięki za pomoc, rzeczywiście jak wszedłem w kalendarz to plan lekcji jest, inne encje może się pojawia jak Pani zacznie dodawać oceny, póki co dzięki wielkie za naprowadzenie, ja jakieś zaćmienie miałem

@Rafał_Kasperski masz może jakoś fajnie skonfigurowaną kartę lub automatyzacje?

Edit:

Cześć, tutaj macie kilka flow do powiadomień, może ktoś jest chętny pomóc stworzyć np. kolejkowanie na ekranie sprawdzianów na dany dzień, albo w node red, było by to bardzo pomocne dzieciakom, możliwości mamy w tej integracji.

flows.json (19,5 KB)

tak myśle, żeby może by to rozwiązać podobnie jak Artur kiedyś…
obraz

takie rozwiązania są czasochłonne, ale wszyscy możemy wiele zrobić, więcej niż jedna osoba.

@luki25 po raz kolejny proszę edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim!

  • sorki…

Karte mam jak wyżej zwykłą . Jeśli chodzi o sprawdziany to w przypadku moich dzieci słabo to wygląda bo poprostu nauczyciele nie wpisują wszystkiego a wręcz bardzo rzadko to robią…

moze ktoś próbował ProTrainUp

Mam to samo bo dodała się oficjalna integracja Uonet+ Vulcan - Home Assistant, poczytaj Core integration · Antoni-Czaplicki/vulcan-for-hassio · Discussion #27 · GitHub, trzeba ręcznie dodać custom_components i wtedy pojawią się wszystkie encje:

image

jak mam dodać ten custom_components?

Najprościej instalując komponent niestandardowy z HACS (trzeba mieć HACS zainstalowany)

Można też “na piechotę” skopiować piliki w odpowiednie miejsce (ale po co?).

mam to zainstalowane

Pokazały się te encje ale jak zrobić ten kalendarz taki duży. Jak na stronie Autora?

To pewnie Widok typu Panel lub Pasek boczny (bez kart z boku).