Po co montować czujniki ruchu w toalecie?

Przykłady automatyzacji w toalecie i łazience:

W moim starym wykonaniu wygląda to tak : Czujnik ruchu zapala światło, we wnęce zamka zamykającego drzwi miniaturowy czujnik magnetyczny, w języku zamka wywiercony mały otwór na magnes neodymowy ze starego dysku HD, po zamknięciu zamka światło zapala się na stale wentylator wyciągowy włącza się po x czasu i załącza się oświetlenie LED nad umywalka, po otwarciu zamka wentylator jeszcze chodzi x czasu światło gaśnie po chwili

Czym to zasiliłeś? Schowałeś kable od tej instalacji?

Czujnik 12V lub możne być kontrakton, futryna w środku pusta przewiercona z góry wiec przed położeniem kafli przeciągnąłem kabel. sufit podwieszany. Na upartego można w drzwi wcisnąć któryś z małych czujników np Sonoff SNZB-04 bateria 3V CR2032 , w jednej części jest magnes neodymowy z drugiej mała płytka zasilana bateria pastylkowa, elektronika w drzwi magnes w futrynę.

No właśnie, takie rzeczy można robić na etapie deweloperskim, niestety ja już mam to dawno za sobą, gdy w ogóle o smart home nie miałem pojęcia i wielu fajnych rzeczy nie mogę zrobić bez kucia w ścianie :frowning:

@artpc a jaki masz zainstalowany czujnik ruchu? Taki na 230V czy może na 12/24V i do tego przekaźnik sterujący?

Czujnik miniaturowy OR-CR-211 230V z odpinanym sensorem kabelek 20cm styki Przekaźnika odcięte od 230v sterują 12v

1 polubienie