Pompa IBO AMG PWM

Napięć nie mierzę, bo to sygnał PWM. Różne mierniki mogą inaczej wskazywać. Mierzę je oscyloskopem.

1 polubienie

niestety nie posiadam…
ale juz na dzwiek slychac ze 100% pwm jest wolniejszy niz 3 bieg
chyba ze bez obciazenia w trybie PWM tak jak pisales ogranicza moc elektronika…?

możesz pomierzyć prądy? Jaka to pompa - 40, 60 czy 80 ?
Albo czy odczytujesz też moc sygnałem wyjściowym prze ESP ?
Np. tak w HA
image

tak odczytuje przez HA, pompa 25/60/130

i jaką masz moc przy wysterowaniu przez PWM na 100% i na 3 biegu.

Witam panowie mam taki problem posiadam sterownik solarny hewalex G422P09 który posiada PWM 2 i ma on sterować pompą obiegową IBO AMG 15/60, która posiada PWM 1 i efekt jest taki, że gdy sterownik każe zwiększyć obroty, to pompa zmniejsza wszystko. Działa na odwrót, jak to odwrócić co dokupić żeby to działało poprawnie może do się zmontować jakiś układ odwracający zasilany 12v bo takie napięcie jest w sterowniku na jednym z wyjść. pomocy

A ja niesttey po 2 miesiacach uruchonilem esp32 ponownie i co?? I nie dziala, esphome nie widzi esp32.
Usunalem wgralem od nowa no i teraz problem ze niby dziala w logach widac i przez www ale w HA po dodaniu nie widzi zadnej encji tylko firmware update niedostepny :confused: oco chodzi pomozecie??

Daj YAMLa, te logi jako tekst i uzupełniające screeshoty, to może ktoś pomoże.
Szklane kule chyba mamy zepsute…

1 polubienie

Sterownik solarny ma odwrotną charakterystykę, są do kupienia pompy IBO z odwróconą charakterystyką. Z hewelaxa wrzuć wyjście na wejście ESP32 przez konwerter i steruj proporcjonalnie wyjściem na pompę.

Pompę IBO do solarów nie znalazłem z od wróconym PWM była tylko ta a bez ESP32 nie da rady może jakiś wzmacniacz zasilany 12v.

Bo takiej nie ma, to jest ta sama pompa, do solarów stosuje się odwrócony sygnał PWM np. na tranzystorze.

1 polubienie

Witam .Ten układ działa tylko w jedną w stronę w dół raczej powinien to być jakiś wzmacniacz pwm

Mógłbyś rozwinąć myśl, bo ten układ powyżej z drobnymi modyfikacjami wygląda całkiem OK

Według mnie co doczytałem na forach to powinien być wzmacniacz pwm bo sterownik na przykład wysyła wartość 1 a do pompy musi dojść wartość 5 i na odwrót jeśli sterownik wyśle 5 to na pompę musi iść 1 i w tedy to będzie działać a ten układ działa tylko w jedną stronę

W takim razie powinna wystarczyć zwykła funkcja ESPHome dla Output Component :

inverted: true

Odwraca logikę działania.

1 polubienie

tak tez można i bez dodatkowych urzadzeń :slightly_smiling_face:

to dodaj jakiś konkretny schemat albo link do kupienie tego czegoś co szczerze co by to nie było to nie wiem co to ale jak ma działać to spoko.

Gdzie poczytać o konstrukcjach zbliżonych do obiektowych używanych w Lambda? Masz tutaj zmienne, które definiujesz poprzez ID… a pozniej jedziesz z metodami na tych zmiennych (wg. nomenklatury C++). Jakiś podręcznik online?

Dokumentacja esphome

1 polubienie

Czy da się wyłączyć pompę sygnałem PWM czy tylko jest możliwość regulacji obrotów.
Czy po wyłączeniu sygnału PWM da się ustawić aby pompa przechodziła na ostatni ustawiony tryb, bo u mnie zawsze przełącza się na 3 bieg.
Dziękuję za super instrukcję sterowania PWM i kod do esp32. .