Powiadomienia na WhatsApp

@pawelwaz Podobnie jak Ty, próbowałem uzyskać APIkey. Poprawiłem autokorektę, która zrobiła mi psikusa i klucza nie dostałem. Sprawdź sobie stan konta swojego telefonu, czy nie została pobrana od Ciebie jakaś opłata za APIkey.
Ja mam po blokowane wszelkiego rodzaju połączenia i smsy wychodzące Premium i blokadę połączeń Międzynarodowych co teoretycznie nie powinno mieć wpływu na WhatsApp.

U mnie niestety po wpisaniu konfiguracji do pliku i po restarcie HA (przeniosłem nawet HA do większej pamięci, a więc był restart zasilania) brak nowego serwisu do powiadamiania. Ogólnie mam problem z notyfikacjami bo Telegram też mi nie działa. Tylko głośnik google reaguje na komunikaty tts.

Bot WhatsApp poprawnie wysyła wiadoności testowe na WhatsApp lecz nie integruje się z HA. Ktoś ma pomysł co się dzieje?
image

próbujesz w Node-Red czy bezpośrednio w HA? Jeśli to pierwsze to zrób mu restart - nie całej maszyny a tylko Node-Red

Konfiguracja jest w HA - configuration.yaml. A jest możliwość takiej fonfiguracji w Node-RED? Nawet nie wiedziałem.
Zrestartowałem zarówno HA jak i Node-RED - w Narzędzia deweloperskie brak notify.

Odtworzyłem taką sytuację u siebie, brak serwisu powiadamiania, jest to możliwe tylko wtedy, kiedy w pliku configuration.yaml masz powtórzenie sekcji notify, występuje ona więcej niż jeden raz, np.

# Example configuration.yaml entry 
notify:
# WhatsApp Text Messages from HomeAssistant
# https://www.callmebot.com/blog/whatsapp-text-messages-from-homeassistant/
  - name: WhatsApp_wife
    platform: rest
    resource: https://api.callmebot.com/whatsapp.php
    data:
      source: HomeAssistant
      phone: +48*********   #enter your phone number here
      apikey: 3****9        #enter your apikey here

sensor:

# i jeszcze raz:
notify:

wtedy podczas wczytania konfiguracji z pliku, brana jest tylko pod uwagę ostatnia sekcja notify. System nie zgłasza błędu konfiguracji bo wszystko jest poprawnie zapisane.

Fakt, mam taką sytuację ale notify z telegrama jest “wyłączone”, wygląda to tak:
image
Z drugiej strony HA krzyczy, kiedy “notify:” się powtarza w konfiguracji :wink:

Przy konfiguracji jaką podałem wyżej (2x notify rozdzielone sensor) efekt jak poniżej:

Capture

@macek i u mnie nic takiego się nie dzieje, ponieważ nie powtarzam notify. Czy jest coś “głębiej” w HA co mogłoby komplikować sprawę pojawiania się notyfikacji?

W Node-Red się nie da, myślałem że chodzi tylko o wywołanie funkcji.

@dan0031 Najlepiej pokaż cały plik konfiguracji.

@luki25 chyba pomyliłeś watki na forum :wink:

Edit: Nowy wątek stworzony, w tym post usunięty.

Może i pomylił wątki ale proces ciekawy, mógłby załączyć całość😃

@macek @pawelwaz no trochę wygląda to na off-topic, ale przeniesiemy to w osobny wątek, jeśli autor się zdecyduje. Tam będzie można kontynuować dyskusje na temat procesu.

@Doniek Proszę, oto zrzut mojego pliku konfiguracyjnego:

Wygląda dobrze na tyle na ile się znam.
powiadomienia Whatsapp mam tak samo skonfigurowane i działa.
Jak wejdziesz w Narzędzia deweloperskie -> USŁUGI to nie możesz tam wywołać notify.WhatsApp?
whatsapp01

2 polubienia

Jest! Szukałem tego w Stanach a nie Usługach - gra i działa, Node-RED także widzi tą notify :wink: Dzięki!

1 polubienie

Czy można do zrobić z poziomu Node-Red czy tylko za pomocą wbudowanych automatyzacji HA?

Nie robiłem tego konkretnego przypadku ale ciężko mi sobie wyobrazić sytuację kiedy możesz coś zrobić w automatyzacjach HA, a nie możesz tego zrobić w NR. Ogólnie odpowiadając to jak tam się da to i w NR się da.

@Rawqq tak jak pisze @artur, mozna to zrobić za pomocą dostępnych funkcji w Node-RED albo poprzez Node-REDa wywołać usługi w HA, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia i wiedza.

Dzięki Panowie w wolnej chwili potrenuje :slight_smile:
Teraz walczę z CPU… coś go zjada

@Rawqq poszukaj na forum bo coś od kilku dni już kilka informacji w temacie CPU było. Może pomoże.