Powiadomienia na WhatsApp

[UPDATE 2020-10-16]

Dzisiaj zostałem poinformowany, że:
CallMeBot Monthly subscription is cancelled
I have just cancelled the PayPal Monthly Subscription ($0,40) that you have in order to use the WhatsApp API with the +48xxxxxxxxx phone number.
I realized that PayPal is charging $0,32 as fees leaving only $0.08 net revenue to support my project :frowning:
I encourage you to subscribe to the Yearly Subscription using this link
Od uruchomienia płatnej subskrypcji nie miałem problemów z powiadomieniemi więc wykupię roczną supskrypcję.

A z dobrych informacji, pojawiła się możliwość dodawania emotikon do wiadomości: https://www.callmebot.com/uncategorized/how-to-use-emoticos-with-the-api/

Przykład:
image

Efekt poniżej:
image

Wyślę przez whatspp komendę wykonania czegoś ? Np wysyłam treść “włącz światło w salonie” i robię na podstawie tego triger w node red ? Czy tylko powiadomienia w kierunku HA >>> Whatsapp ?

Sorki za odkopanie tematu.

Taka funkcjonalność jest planowana - Free API to Send Signal Messaging - CallMeBot API
Cooming soon
Very soon, the Bot will allow users to create their own commands and buttons to send GET/POST requestes to your devices based on customizable commands. For example, to turn on a light or arm the alarm.

1 polubienie

Dziś zrobiłem sobie powiadomienia i komendy w Telegramie (działa świetnie dla pojedynczego czatu jak i grupy)… i oczywiście jak skończyłem to trafiłem na info o whatappie :joy: Dzięki @macek.

Skonfigurowałem dzisiaj bramkę właśnie dla Signala. Dla mnie to jedyny słuszny komunikator. Żałuję, że więcej osób z niego nie korzysta. Powiadomienie przychodzi bardzo szybko. Polecam.
W najbliższym czasie testy z HA.

zainstalowałem dodatek whatsapp_addon https://github.com/giuseppecastaldo/ha-addons/tree/main/whatsapp_addon
Wszystko ładnie działa ale nie wiem w jakim formacie wstawić linka do zdjęcia. Jeśli wstawiam link do obrazu jak w przykładzie z zewnętrznego źródła to wszystko jest OK. Jeśli chcę wstawić obraz z HA tak jak ze standardowych powiadomień np. /media/local/foto.jpg to niestety nie otrzymuję wiadomości.

Nie korzystam z tej integracji więc nie wiele moge pomóc w tym temacie.