Poziom wody w zbiorniku ESP32 + HW-685 + YB-2J-F niestabilne odczyty

Witam,
po porażce hydro-pneumatycznej Przetwornik ciśnienia na HX710B / MPS20N0040D / ESPHome - wskazuje tylko połowę zakresu ciśnienia zbudowałem układ do pomiaru poziomu wody w zbiorniku na układach jak w temacie. Sprzętowo niby wszytko OK ale odczyty na ADC w ESP32 (ESPHome) są niestabilne. Próbowałem i w trybie raw: true i z tłumieniem attenuation: 11dB lub attenuation: auto. ADC na gpio 34.
Konwerter HW-685 ustawiony zworkami na 3,3v, całość zasilana z wyjścia pomocniczego 24v przy napędzie bramy KEY, ESP32 zasilany po usb 5V z tych 24v przez przetwornicę, czujnik zanurzalny YB-2J-F i konwerter HW-685 zasilany z 24v.
W zasadzie nie jest mi do niczego potrzebna wartość napięcia na ADC, do skalowania liniowego wystarczą mi surowe dane raw, jak tak się skonfigurowałem to ESP32 pokazywał dane raw w rozrzucie ok. 1000. Po przejściu na napięcie i ustawieniu tłumienia na 11dB lub auto było nieco lepiej ale dalej wartości już volty “skaczą” w rozrzucie ok. 0,15 V (na multimetrze jest stabilnie).
Podpięcie zasilania - czujnika i konwertera nie jest tak proste (intuicyjne) jak by wskazywały oznaczenia na elementach ale to mam raczej OK, jedna rzecz której nie jestem pewien to masa - do ESP32 mam przylutowany jedynie gpio34 z Vout konwertera, bez połączenia masy, teoretycznie to powinna być ta sama masa co z przetwornicy zasilającej ESP bo wszystko jest zasilane z jednego źródła 24v.
Może jakieś “uspokojenie” tych odczytów sprzętowe ? kondensator ? lub w ESPHome ?

  • multiply, - attenuation, -mediana ? ale tego to za bardzo nie czuję - więc porady proszę w formie łopatologicznej :slight_smile: