Problem z czujnikiem światła

Cześć.
Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami wszystkimi. Mam na imię Daniel. Właśnie zaczynam ze swoją przygodą z HA. Do tej pory nie integrowałem urządzeń wielu producentów w jednym miejscu. Używałem do tego aplikacji producentów.

HA wydaje mi się potęgą w tej dziedzinie i pragnę się z nią zapoznać i oswoić. Liczę na Wasze wsparcie :grin:

Przechodząc do meritum problemu. W Node-Red stworzyłem sobie niewielki proces który ma być kontrolowany przez czujnik światła. Jednak czasem (nie zawsze) ale pojawia mi się w “Debug message” komunikat “Entity could not be found in cache for entity_id: sensor.lumi_mgl01_1003_illumination_sensor”.

Jest to czujnik światła Xiaomi " Mi Smart Light Detection Sensor" zakupiony w polskim sklepie stacjonarnym sparowany z bramką Mi Smart Home Hub.
Oba te urządzenia zintegrowałem z HA za pomocą “Xiaomi Miot Auto”.

Gdzie może tkwić problem, że Node-Red nie może się z czujnikiem połączyć.
Nadmienię, że restart NR nie rozwiązuje sprawy, czujnik raz działa a raz nie.

Z góry Wam dziękuję i pozdrawiam.

Tutaj może być przyczyna czasowej niedostępności czujnika. Jeśli już zdecydowałeś się na HA to pomyśl nad uniwersalną bramką.

To integracja z chmurą Xiaomi, w przypadku problemów z połączeniem do chmury mogą występować takie problemy.

Technicznie to Node-RED łączy się do chmury Xiaomi i stamtąd pobiera stan czujnika, napewno nie łaczy się z czujnikiem bezpośrednio, zakładam, że w Node-REDzie wywołujesz service do HA.

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić :face_with_hand_over_mouth: