Problem z parowaniem urządzeń Zigbee przez Zigbee2MQTT

Czestotliwosc mam na Auto. Czy to dobrze?
Router to TPlink Archer VR600

W zasadzie jeśli możesz mienić kanał z 11 na 1 to nie będzie to miało żadnego znaczenia (możesz ustawić na sztywno 40MHz a i tak nie przykryje żadnego kanału Zigbee)
tu masz przykład - AP “kuchnia20” działa na kanale 1 z doklejonym 5 powyżej, a ten drugi na kanale 11 z doklejonym 7 poniżej

edit: oczywiście trochę mnie poniosło - kanał Zigbee 11 jest na dolnej krawędzi kanału 1 (więc jedyną sieć Zigbee warto mieć na kanale 25, jeśli jest ich kilka to wtedy do rozważenia jeszcze 20, 15 i 11)

No ok, ale jak Z2M mam na kanale 15?

Zaćma umysłowa mnie ogarnęła, jeśli Zigbee masz na 15 to WiFi na 11+7 nie powinno zakłócać Zigbee w żadnym stopniu.
Tylko właściwie warto przeskanować sieci sąsiadów (bo u mnie jest generalnie masakra od października gdy przyjechali studenci po ponad roku spokoju w eterze :stuck_out_tongue:) w dodatku sam używam 1+5, a mimo to nie mam problemu z działaniem Zigbee właśnie na kanale 15 (zapomniałem, że to skutek eksperymentu - ustawiłem sobie najgorszą możliwą kombinację i tak zostało, bo działa bezproblemowo, a miałem jeszcze przez jakiś czas 2 inne sieci Zigbee na kanałach 11 i 25).

Na okolo widze tylko 3 sieci WIFI i to w dodatku z bardzo slabym sygnalem.
Mieszkam w wolno stojacym domu. Tylko zastanawia mnie jedno , ze po aktualizacji pprzez OTA w Z2M przycisku IKEA E1812 jest problem z przyciskiem, nie widzi akcji. Co ciekawe ten sam przycisk jak probuje w ZHA to dziala. :thinking:

Doświadczyłem zmiany zachowania sprzętu Ikei po aktualizacji oprogramowania, ale było to po pierwsze dość dawno, po drugie w zupełnie innym środowisku (nie HA) i po trzecie - nawet nie mam konkretnie tego przycisku.

Jeszcze jedno - możliwe, że użyłeś firmware beta zamiast stabilnego (sądziłem, że problem dostępności bety zamiast stabilnego dawno rozwiązano - sam miałem właśnie podobny, sytuację uratował jedynie fakt, że sprzęt który nieświadomie zupgradowałem do niedziałającej bety dostał późniejszą aktualizację stabilną i działającą)

Mozliwe. Nowy soft to 2.3.080 z 2021.07.27 , a stary w drugim E1812 (kupiony w tym samym czasie i wciaz dzialajacy) to:
2.3.015 z 2019.07.15
Poczekam na nastepna aktualizacja na ten czas przycisk laduje w szufladzie, no chyba ze aktualizacja Z2M to zalatwi.
Dziekuje za wszystkie sugestie.

Jest nowa aktualizacja Z2M czy ktos z was juz zainstalowal, jakies wnioski?

Tydzień temu gniazdko zigbee przez Smartthings przestało odczytywać parametrów poboru prądu.
Dodałem jeszcze raz do huba, problemu nie rozwoziło.
Ale po odłączeniu zasilania gniazdka i ponownym podłączeni wszystko zaczęło działać tak jak powinno.