Problem z zawieszającym się CC2531

Mam problem z moim koordynatorem CC2531 wersja z anteną. Mianowicie koordynator zawiesza się i muszę go odłączyć i podłączyć ponownie do USB. Mam dodane 14 urządzeń i po podłączeniu jakiś czas chodzi wszystko pięknie. Problem występuje około 2 razy na dobę. Czy wie ktoś co może być przyczyną? Z góry wielkie dzięki.

Cytat

Zigbee2MQTT:error 2021-06-02 07:25:19: Publish ‘set’ ‘state’ to ‘Przedpokój LED’ failed: ‘Error: Command 0x842e14fffe13f460/1 genOnOff.off({}, {“timeout”:10000,“disableResponse”:false,“disableRecovery”:false,“disableDefaultResponse”:false,“direction”:0,“srcEndpoint”:null,“reservedBits”:0,“manufacturerCode”:null,“transactionSequenceNumber”:null,“writeUndiv”:false}) failed (SRSP - AF - dataRequest after 6000ms)’
Zigbee2MQTT:error 2021-06-02 07:56:19: Publish ‘set’ ‘state’ to ‘Salon 1-2’ failed: ‘Error: Command 0x60a423fffeb388bf/2 genOnOff.on({}, {“timeout”:10000,“disableResponse”:false,“disableRecovery”:false,“disableDefaultResponse”:false,“direction”:0,“srcEndpoint”:null,“reservedBits”:0,“manufacturerCode”:null,“transactionSequenceNumber”:null,“writeUndiv”:false}) failed (SRSP - AF - dataRequest after 6000ms)’
Zigbee2MQTT:error 2021-06-02 07:56:25: Publish ‘set’ ‘state’ to ‘Salon 1-2’ failed: ‘Error: Command 0x60a423fffeb388bf/2 genOnOff.on({}, {“timeout”:10000,“disableResponse”:false,“disableRecovery”:false,“disableDefaultResponse”:false,“direction”:0,“srcEndpoint”:null,“reservedBits”:0,“manufacturerCode”:null,“transactionSequenceNumber”:null,“writeUndiv”:false}) failed (SRSP - AF - dataRequest after 6000ms)’
Zigbee2MQTT:error 2021-06-02 07:56:31: Publish ‘set’ ‘state’ to ‘Salon 1-2’ failed: ‘Error: Command 0x60a423fffeb388bf/2 genOnOff.on({}, {“timeout”:10000,“disableResponse”:false,“disableRecovery”:false,“disableDefaultResponse”:false,“direction”:0,“srcEndpoint”:null,“reservedBits”:0,“manufacturerCode”:null,“transactionSequenceNumber”:null,“writeUndiv”:false}) failed (SRSP - AF - dataRequest after 6000ms)’

Cytat

Skontaktuj się ze sprzedawcą niech Ci wymieni na inny egzemplarz lub jeśli masz programator to wgraj ponownie oprogramowanie do niego. Ogólnie w większości przypadków te typ tak ma.

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest conbee… ? Myślałem że uda mi się zaoszczędzić parę groszy… Napiszę do sprzedawcy

Conbee jest jedną z możliwości, przeczytaj ten temat na forum

Czytałem ale nie czuję się na siłach żeby programować innego sticka samodzielnie , rozumiem ze conbee jest już zaprogramowany i można go po prostu podłączyć i skonfigurować podobnie jak CC2531

Nic nie musisz programować, konfigurację znajdziesz na forum. Możesz również wybrać CC2652P. Mam obydwa koordynatory i polecam.

A według Ciebie który jest lepszy conbee czy cc2652p? Myślę nad zmianą z mojego cc2531

Osoby z Wrocławia i okolicy (koszt ewentualnej przesyłki sprzętu w obie strony przekracza znacznie jego wartość, więc raczej dla osób z daleka to może nie mieć sensu…) mogę poratować flashowaniem CC2531 - mam nawet odpowiedni kabelek umożliwiający podpięcie tego złącza w mysim rozmiarze, a jakieś RPi zawsze się znajdzie. Opis jak to ogarnąć np. do znalezienia tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-cc2531-flashowanie-i-wspolpraca-z-ha

Jakkolwiek generalnie to sprzedawca powinien świadczyć pomoc techniczną w tym względzie…

PS W kwestii wyboru - praktycznie każdy koordynator w postaci dongla dostępny na rynku jest w tej chwili nowocześniejszy od CC2531, trzeba tylko sprawdzić czy jest wspierany w HA.

@Widmotm osobiście nie zauważyłem różnic które mogłyby dać podstawę do stwierdzenia, że jeden z nich jest lepszy drugi “gorszy”. Conbee zamówisz przez w amazonie a cc jest dostępny w Polsce np. od osoby która jest wspominana w przytoczonym przez mnie temacie.