Problem z zigbee2mqtt 1.27.0-1 błąd 502 bad gateway

Witam
Szukałem rozwiązania ale nie znalazłem więc proszę o pomoc.
Po aktualizacji do tej wersji zigbee2mqtt 1.27.0-1 przestaje działać, bład 502. Co może byc przyczyną. Wróciłem do wersji 1.26.0-1 i na tej wszystko działa.

Co pojawia się w logach?

Taki bład pojawia się jak za szybko próbujesz otworzyć GUI Z2M po restarcie usługi, poczekaj trochę dłużej, poniżej wygenerowany błąd na życzenie:

image

Błąd 502 występuje również w sytuacji gdy Dodatek nie jest w stanie wystartować np. wskutek jego błędnej konfiguracji - to się czasem zdarza, jeśli zignoruje się “przełomowe zmiany” (Breaking Changes) i nie dostosuje konfiguracji do nowych wymagań przy jego aktualizacji.

Też tak miałem niestety. Podejrzewam że u u Ciebie bedzie chodzilo o co innego ale byc moze również o tkonfiguracje. Poczytaj ten watek moze cos z tego wywnioskujesz. Pomocy aktualizacja zigbee i 502: Bad Gateway

Error: ENOENT: no such file or directory, open 'null/configuration.yaml'
    at Object.openSync (node:fs:585:3)
    at Object.readFileSync (node:fs:453:35)
    at Object.read (/app/lib/util/yaml.ts:7:29)
    at read (/app/lib/util/settings.ts:311:20)
    at getInternalSettings (/app/lib/util/settings.ts:418:21)
    at Object.reRead (/app/lib/util/settings.ts:696:5)
    at start (/app/index.js:93:14)
[23:08:28] INFO: Handing over control to Zigbee2MQTT Core ...
> zigbee2mqtt@1.27.0 start
> node index.js
Error: ENOENT: no such file or directory, open 'null/configuration.yaml'

edit:

Zawsze po aktualizacji dzieja sie dziwne rzeczy, przestaje działać. Tym razem odłączyłem bramke od pradu i wyłaczyłem wtyczke. W konfiguracji kliknołem przywróc domyślne i restart HA. Wszystko podłaczłem do pradu i póki co działa.