Procesy z życia wzięte - Powiadomienia, typy powiadomień

Szukam gdzieś błędu ale nie znalazłem, zauważyłem że niektóre nody się trochę pozmieniały (zostały rozbudowane), więc może to ma znaczenie. Czyli wychodzi na to, że to problem globany, trzeba szukać rozwiązania, a może @artur już ma?

Jak to mówi klasyk… Hmmm… Dziwne, u mnie działa.

Ja dostaję powiadomienia whatsapp o zmianie strefy. Może dlatego że nie aktualizowałem do 7.2.3?

@Doniek mówimy o powiadomieniach push na telefon

@Doniek mówisz o powiadomieniach zmiany strefy również innej niż dom (wejścia i wyjścia)?

Panowie jeżeli używacie mojego procesu do informacji o lokalizacji to zmieniła się lokalizacja poprzedniego stanu encji teraz to data.event.old_state.state wcześniej natomiast było to data.old_state.state. Dlatego w nodzie “Nowa lokalizacja?” warunek nigdy nie jest prawdą i cały proces się sypie.
Po tej zmianie informacje o lokalizacji u mnie wróciły do normy.

@pawelwaz Tak.
Z tym że ja używam przy wejściu nazw stref a przy opuszczeniu stan “not_home”

@rafkan co nie zmienia faktu że do momentu samego wysłania informacji początek procesu jest identyczny w obu przypadkach

Po zmianie w procesie wpisu data.old_state.state na data.event.old_state.state tak jak napisał @artur, wszystko działa jak należy.

Tak, sprawdziłem czy działa przy zmianie stanu i jest ok. Natomiast przy wyjściu z lokalizacji w funkcji też zmieniłem na: “+msg.data.event.old_state.state+”, narazie przy wywołaniu nie zadziałało, muszę to fizycznie sprawdzić.
Ewentualnie @Doniek czy jesteś w stanie udostępnić swój flow z NodeReda, sprawdzę sobie czy mam poprawnie.

I tutaj kolejny pomysł @artur na nowy temat na forum dotyczący zmian po aktualizacja HA i dodatków.

@pawelwaz możesz to sprawdzić zmieniając ręcznie stan encji w “narzędziach deweloperskich”

Co do kolejnego tematu to mamy zawsze temat dotyczący “co nowego” może wystarczy?

@artur właśnie w narzędziach to zrobiłem, nie działa mi tylko narazie wyjście ze strefy, ale spróbuję to jeszcze fizycznie zrobić.

Co do tematu “co nowego” to jaknajbardziej myślę, że powinno wystarczyć.

@pawelwaz to nie wiem czy fizycznie coś zmieni jak tam nie działa to znaczy, że masz jakiś błąd ale tam u mnie w procesie dla not_home w treści też jest odwołanie do poprzedniego stanu też musisz poprawić tam na msg.data.event.old_state.state bo inaczej będzie błąd.

@artur zmieniłem również w nodzie funkcji do not_home. Sprawdzę to, bo poprzednio mi działały powiadomienia po wyjściu ze strefy, a nie działały mi powiadomienia po wejściu do strefy. Jak nie zadziała to poproszę Was o udostępnienie flow

@pawelwaz dawaj znać jak coś

Proszę bardzo. Nic odkrywczego, w 100% korzystałem z wiedzy i przykładów z forum :wink:
flows_strefy.json (4,1 KB)

Dzięki, sprawdziłem sobie, miałem tylko jedną różnicę, więc jestem ciekawy czy wszystko zadziała. Pamiętaj, że jak zaktualizujesz, to zmień sobie wartość old_state.

Cześć, ponownie odkopuje temat…
Mam już rozkminione poniższe opcje ale jest pytanie:
-jak napisać funkcje, żeby wysłać plik mp3 poprzez typ powiadomienia - czyli mp3 + trzecia opcja

@luki25 Musisz dodać nowy parametr tak jak ja robię z wiadomością i później odwołać się do niego w podprocesie. Dokładnie tak jak ja robię z treścią wiadomości.

Nic bardziej nie cieszy, jak napisanie tego właściwego skryptu po 10 godzinach główkowania
Poniżej odgrywanie mp3 wg typu powiadomień
mp3 wg typ.json (5,0 KB)

2 polubienia

Używam do powiadomień telegrama, o ile w automatyzacji HA aby pogrubić trzcionkę wystarczy dać tresc to w node-red to nie działa, ktoś podpowie jak to ogarnąć?

Pytanie czy ktoś z Was próbował integracji z Telegramem, który ma wysyłać powiadomienia na dwa telefony. Artur używa innego komunikatora do powiadomień więc mam pytanie może ktoś przerobił podobny schemat - mam różne typy powiadomień wysyłanych na jego telefon i żony, ja chce z zasady wysyłać je na dwa telefony (mój i żony), ale żona nie chce powiadomień technicznych, bo są jej nie potrzebne i tylko przeszkadzają w pracy…
Pytanie - czy aby wysyłać różne typy powiadomień na dwa telefony powinienem utworzyć nowego Bota, czy wystarczy aby wysyłać powiadomienia na inny czat przez tego samego Bota? No i pytanie na koniec jak to zrobić bo nigdzie nie pokazano wysyłki na określony czat ID