Procesy z życia wzięte - Powiadomienia, typy powiadomień

Cześć.
Nie wiem, czy już sobie zrobiłeś (pewnie tak).
Ja mam właśnie do tego telegrama i Artura flow idealnie się sprawdza.
Wystarczy, że przeedytujesz to co Artur wrzucił, zmieniając pole service na swój komunikator.
Przy okazji, dzięki @artur bo dzięki temu dużo mniej roboty na początek przejścia z fibaro na HA mam ;>
A

@Erathorn dzięki i cieszę się, że mogę pomóc.

Hej, tak już dałem radę i super działa na obu telefonach, powiadomienia chodzą tylko te które chce dzięki ich podziałowi na kategorie.

2 polubienia

Pozdrawiam wszystkich na forum - to mój pierwszy post. Ja też mogę potwierdzić problem z rozpoznawaniem stref. Z tego co się dokopałem jest to już zdiagnozowany problem aktualnej wersji aplikacji mobilnej do HA ( Home Assistant Companion). Wersja beta działa poprawnie https://play.google.com/apps/testing/io.homeassistant.companion.android

Witaj na forum @rzyraafa. Ja niestety używam iPhone, więc pewnie sobie poczekam. Na szczęście w miarę działa strefa “home”, więc automatyzację powiązane z domem w miarę działają.

Jak zawsze pomocna informacja. Zastosowałem u siebie i jest ok z nodem delay. Przywraca odtwarzane radio a czy działa Wam z innym źródłem ? Np. odtwarzanego Spootfy nie przywraca. U Was też tak ?

Wg mojej skromnej wiedzy chyba nie taki ma media_content_id:

media_player.google_three : msg : Object
object
topic: “media_player.google_three”
payload: object
data: object
media_content_id: “spotify:track:0Ar8XNXRPcqod7jETJwgux”
media_content_type: “music”

Mam rację ? Spootfy włączony z telefonu.

Potwierdzam też teraz bawię się aby to elegancko działało i przy streamie z tune in jakiegoś radia działa bez problemu, ale już przy Spotify juz nie działa. Czy ktoś coś poprawił, bo mi na razie się nie udało @artur @jolly.roger

Próbuje zrobić aby na wszystkich głośnikach googla (i na poszczególnych) przywrócić to co leciało wcześniej i z tą samą głośnością. Głównie leci spotyfy i radio, po przerwie komunikatem (powiadomienia artura) cisza, bawiłem się znalezionymi rozwiązaniami na forum ale zawsze coś nie działa - czy ma ktoś rozwiązanie aby zarówno jeden głośnik jak i grupa głośników odtwarzała to co było z tą samą głośnością? Najlepiej jak by to było wsadzone w Arturowe powiadomienia?

@marcinwojciesz sam muszę to ogarnąć u siebie w powiadomieniach. Jesteś już kolejną osobą, która o to prosi. Wieczny brak czasu w tym przeszkadzał ale teraz powoli wracam do normy więc postaram się jak najszybciej to ogarnąć. Liczę, że 1 - 2 tyg. i będzie zrobione.

1 polubienie

Hej.
Bardzo wygodnie używa się Twoich powiadomień.
Chciałbym rozbudować je o dodatkowe funkcjonalności - w tej chwili najbardziej interesuje mnie możliwość dodania do powiadomień na telegram’a zdjęć - np wysłanie obrazka pralki w powiadomieniu o zakończeniu prania czy foty z kamery gdy brama jest długo otwarta.
Jakby ktoś poratował mnie pomysłem, jak przerobić powiadomienia by miały taką funkcjonalność, byłbym zobowiązany :slight_smile:
zakładałem, że w msg.wiadomosc dodaję obrazek:

msg.wiadomosc =
{
    "temat":"Pralka",
    "tresc":"koniec prania",
    "image":"XXXXXXXXXXXXXXXX.ui.nabu.casa/local/image/pralka.jpg",
    "typ":"info"
}
return msg;

i później w powiadomieniach dodaję coś takiego:

msg.payload =
{
    "data":
    {
        "message": msg.wiadomosc.tresc,
        "photo": msg.wiadomosc.image,
    }
}
return msg;

Nie działa i dostaję informacje “Call-service error. extra keys not allowed @ data[‘image’]”

Ewentualnie, czy po prostu nie będe musiał tego przepisać i wysyłać za pomocą telegram_bot’a a nie notify…

A

Nie używam telegrama, ale testowo powiadomienie ze zdjęciem na telefon z apki wysłałem tak

msg.payload =
{
  "data": {
    "message": "Something happened at home!",
    "data": {
      "image": "https://github.com/home-assistant/assets/blob/master/logo/logo.png?raw=true"
    }
  }
}
return msg;
1 polubienie

Cześć
A co to za node “input” przed typem wiadomości? Nigdzie w filmach nie widziałem ? Pomoże ktoś?

Ten node to wejście do subflow, na którym zbudowane są powiadomienia.

Ok ,ale który to node? Jak się nazywa?

Już wiem… Znalazłem, dzięki…

Hej, czy ktoś z was próbował przenieść tą automatyzacja wznowienia odtwarzania muzyki do automatyzacji w HA?

W nocy zaktualizowała się aplikacja HA na androida. Pewnie wielu z Was to sie stało. Pojawiła się jakaś informacja o ustawieniu websocket. Ale zauważyłem coś innego. Powiadomienie, zrobione wg. tego tu powyżej nie doszło do mnie. Zostało odtworzone na głośniku, ale nie mam na żadnym telefonie. Też takie cos u siebie zauważyliście?

Została dodana możliwość wysyłania powiadomień typu push z pominięciem serwerów Google. Właśnie z wykorzystaniem websocket.