Procesy z życia wzięte - Powiadomienia z akcją

Zapraszam do dyskusji w temacie:

Proces zaprezentowany w materiale: powiadomienie z akcja.json (7,3 KB)

1 Like

A w jakim formacie ma być wrzucona ikona? Czy wystarczy link do zewnętrznej strony czy ikona ma być wgrana do HA? Bo jak próbuję link do np “https://image.flaticon.com/icons/png/512/31/31721.png” to ikona nadal jest domyślna.

Dzięki Artur o to chodziło. Nareszcie mój proces z karmieniem zwierząt domowych i notifykacja na telefon nie pozwoli mi zapomnieć o karmieniu rybek :fish:

Czasami jak długo nie mam aktywnego telefonu to powiadomienie przychodzi po kilku minutach od wysłanie. Używam Ariela Pro . Co zrobić by powiadomienia były natychmiastowe.

Myślę że w ustawieniach telefonu masz jakieś opcje związane z oszczędzaniem baterii włączone i dlatego

Wrzuciłem gotowca na testy, zmieniłem oczywiście Telefon na swoje dane. Powiadomienie na iPhone przychodzą, ale bez możliwości wyboru Akcji. Tzn. jak kliknę powiadomienie to przenosi mnie do HA, a w debug nic się nie pojawia, podobnie przy wykasowaniu powiadomienia.
Zmieniłem URL na /lovelace/kamery - też przenosi na domyślną kartę.

Zauważyłem, że w Usługach nie mam mobile_app_notification_action oraz mobile_app_notification_cleared więc pewnie to na iPhonie nie zadziała :frowning:

mobile_app_notification_action oraz mobile_app_notification_cleared to nie usługi tylko typy eventów i dlatego nie masz ich w usługach.
Co do przycisków akcji na iphone to tak jak napisałem nie mam jak tego przetestować aby coś poprawić. W teorii powinno działać. Spróbuje jeszcze poszukać i może coś poprawię w procesie.

Nie klikaj na powiadomienie, tylko je przesuń w lewo, powinno się pojawić dodatkowe menu, tam powinno być “pokaż”

Daj aplikacji uprawnienia w ustawieniach telefonu aby pracowała w tle. Też tak miałem i pomogło.

A czy da się zrobić tak, aby po wybraniu opcji powiadomienie się nie czyściło? Tylko, żeby czyściło się po przesunięciu w bok, albo wybraniu opcji wyczyść? Chodzi o otwieranie furtki po zadzwonieniu dzwonkiem. Ktoś dzwoni dzwonkiem, wyskakuje powiadomienie - wybieram opcje nr 1: ‘włącz kamery’ żeby zerknąć kto to i jeśli to ktoś znajomy to wybieram opcję nr 2: ‘otwórz furtkę’ czyli sonoff poda napięcie, wtedy przesuwam powiadomienie i je czyszcze.

@Grzesio tak da się aby wybór akcji nie czyścił powiadomienia. tylko trzeba obsłużyć powiadomienia typu stałego. W dokumentacji jest odniesienie do tego. Jak bardzo będziesz potrzebował to mog ę rozbudowac proces o taką zmianę.

Jeśli nie byłby to duży problem to byłoby wspaniale. Przydałoby się do paru rzeczy.

Przez weekend ogarnę