Procesy z życia wzięte - Powiadomienia z akcją

Zapraszam do dyskusji w temacie:

Proces zaprezentowany w materiale: powiadomienie z akcja.json (7,3 KB)

1 polubienie

A w jakim formacie ma być wrzucona ikona? Czy wystarczy link do zewnętrznej strony czy ikona ma być wgrana do HA? Bo jak próbuję link do np “https://image.flaticon.com/icons/png/512/31/31721.png” to ikona nadal jest domyślna.

Dzięki Artur o to chodziło. Nareszcie mój proces z karmieniem zwierząt domowych i notifykacja na telefon nie pozwoli mi zapomnieć o karmieniu rybek :fish:

Czasami jak długo nie mam aktywnego telefonu to powiadomienie przychodzi po kilku minutach od wysłanie. Używam Ariela Pro . Co zrobić by powiadomienia były natychmiastowe.

Myślę że w ustawieniach telefonu masz jakieś opcje związane z oszczędzaniem baterii włączone i dlatego

Wrzuciłem gotowca na testy, zmieniłem oczywiście Telefon na swoje dane. Powiadomienie na iPhone przychodzą, ale bez możliwości wyboru Akcji. Tzn. jak kliknę powiadomienie to przenosi mnie do HA, a w debug nic się nie pojawia, podobnie przy wykasowaniu powiadomienia.
Zmieniłem URL na /lovelace/kamery - też przenosi na domyślną kartę.

Zauważyłem, że w Usługach nie mam mobile_app_notification_action oraz mobile_app_notification_cleared więc pewnie to na iPhonie nie zadziała :frowning:

mobile_app_notification_action oraz mobile_app_notification_cleared to nie usługi tylko typy eventów i dlatego nie masz ich w usługach.
Co do przycisków akcji na iphone to tak jak napisałem nie mam jak tego przetestować aby coś poprawić. W teorii powinno działać. Spróbuje jeszcze poszukać i może coś poprawię w procesie.

Nie klikaj na powiadomienie, tylko je przesuń w lewo, powinno się pojawić dodatkowe menu, tam powinno być “pokaż”

Daj aplikacji uprawnienia w ustawieniach telefonu aby pracowała w tle. Też tak miałem i pomogło.

A czy da się zrobić tak, aby po wybraniu opcji powiadomienie się nie czyściło? Tylko, żeby czyściło się po przesunięciu w bok, albo wybraniu opcji wyczyść? Chodzi o otwieranie furtki po zadzwonieniu dzwonkiem. Ktoś dzwoni dzwonkiem, wyskakuje powiadomienie - wybieram opcje nr 1: ‘włącz kamery’ żeby zerknąć kto to i jeśli to ktoś znajomy to wybieram opcję nr 2: ‘otwórz furtkę’ czyli sonoff poda napięcie, wtedy przesuwam powiadomienie i je czyszcze.

@Grzesio tak da się aby wybór akcji nie czyścił powiadomienia. tylko trzeba obsłużyć powiadomienia typu stałego. W dokumentacji jest odniesienie do tego. Jak bardzo będziesz potrzebował to mog ę rozbudowac proces o taką zmianę.

Jeśli nie byłby to duży problem to byłoby wspaniale. Przydałoby się do paru rzeczy.

Przez weekend ogarnę

Działają Wam kolory powiadomienia ? U mnie jakiego bym nie ustawił to zawsze przychodzi oryginalny, domyślny. Mój telefon to Xiaomi Mi 9.
Swoją drogą bardzo fajny filmik. Osobiście chciałbym go wykorzystać w procesie powiadomień (na bazie Artura - Powiadomienia, typy powiadomień ). Konkretnie chodzi mi aby każdy typ powiadomienia miał inny kolor - info domyslny, warrnig - żółty, alarm - czerwony. Aby nawet nie wczytując sie w szczegóły widać było jaka jest ranga powiadomienia. Da się to w prosty sposób zrobić tutaj:


?

Witam, skorzystałem z twojego wzoru lecz tak jak kolega wyżej parę postów również nie mam żadnej akcji na IPhone. powiadomienie przychodzi widać temat i treść ale na tym koniec. jest sposob by to działało ?

Nie mam jak tego sprawdzić bo nie posiadam iphona może ktoś inny da znać. Według dokumentacji wszystko powinno działać.

Bardzo fajna opcja, użyłem do codziennego zapytania przez HA czy ma zagrzać bojler pompą ciepła w przypadku zimnej wody.

pytanie
Mam kilka daschboardów dla różnych osób i urządzeń, ale chodzi glównie o telefony, bo mają inne skalowanie i wielkości czcionek inne poustawiałem, jak zrobić linka do konkretnego daschboardu i karty w nim, bo /lovelace/np03 to chyba jest ten domyślny

obraz

mam jeszcze jeden temat a propo powiadomienia z akcją, chciałbym wyświetlić zdjęcie na telefonie, które zostanie zrobione “kurierowi” po naciśnięciu dzwonka, a zdjęcie znajduję sie w /media/snapshot/01.png
To zdjęcie jest również otwierane w odtwarzaczu mediów w HA
jak prawidłowo zapisać link?

poniższy link mi nie działa

Przede wszystkim w systemach typu *unix (np. linux) wielkość liter w ścieżce ma znaczenia, png to nie to samo co PNG dlatego z zasady nie używa sie wielkich liter w nazwach plików i katalogów. Widzę także różnice w samej nazwie pliku 01.png a potem 1.PNG.
Pomocny może okazać sie Media w Home Assistant.

1 polubienie