Procesy z życia wzięte - Powiadomienia z akcją

Działa również na iPhone tylko metoda wyświetlania jest inna. Jak dostaniesz powiadomienie to musisz na nim chwilę przytrzymać palcem i wtedy pokażą się przyciski wyboru akcji.
Tak samo jest z powiadomieniami np. ze zdjęciem z kamerki po wciśnięciu dzwonka do drzwi, też trzeba przytrzymać palcem na powiadomieniu żeby zobaczyć dołączone zdjęcie.

Co do opcji dodatkowych jak kolor, czas wyświetlania i ikona to faktycznie na iPhone one nie działają.

2 polubienia

Zdjęcie zapisuje mi się do pliku i wyświetla na tv, ale są 2 problemy

  1. nie zawsze otwiera mi zdjęcie nowe na tv, tylko czasami jest poprzednie (kamera nadpisuje plik snapschota 01.jpg), tak jakby tv miał w pamięci stare
    obraz

nie wiem jak zrobić zapis z nową nazwą i żeby też pobierało ten nowy plik

obraz

  1. Jak kamera ma awarię, to wyświetla się stare zdjęcie, jak za pomocą noda skasować plik na dysku? jest taka możliwość?

1
po wyzwoleniu daj osobna akcje snapshotu ha albo request http zeby pobrac nową migawkę z kamery, dopiero po jej utworzeniu idzie do noda gdzie wysyła, przed nim daj tez delay 2s i bedzie ok.
hdttr

2
file node
o to chodzi?

obydwa Punkty - dzięki!

Cześć,
Czy w powiadomieniach z akcją da się zrobić ponowne włączenie noda po sprawdzeniu stanu?
Chodzi mi o taką sytuacje. Mam noda, który wysyła mi powiadomienie jeśli drzwi są otwarte dłużej niż 1min, do tego momentu działa to dobrze. Natomiast jak wiadomo czasami zdarza się że drzwi są po prostu otwarte dłużej i tutaj myślałem, że wykorzystam akcje, która uruchamiała by innego noda? albo coś innego.
Włączenie akcji na telefonie spowodowałoby sprawdzenie jaki jest aktualnie stan sensora drzwi i jeśli są zamknięte to wysyła powiadomienie nowe że zamknięte(już bez dodatkowych akcji), a jeśli otwarte to wysyła ponownie to samo powiadomienie co na początku z opcją akcji.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wystarczy po nodzie z powiadomieniem z ackją ponownie umiescić tego noda tylko z inna konfiguracja, obraz

1 polubienie

Źle do tego podchodziłem. Myślałem że to jakoś bardziej skomplikowane ma być :smiley:
Na szybko (bo w pracy, ale musiałem przetestować) test zrobiłem i działa pięknie :slight_smile:
dzięki

Czy w to pole da się wprowadzić wartość z wcześniejszej wiadomości?


Chodzi o takie zastosowanie, że pierwsza informacja ma iść na dwa telefony, lecz później w zależności, kto uruchomi przycisk, to informacja w to pole powinna wpaść już tylko ten telefon, który uruchomił akcje.
UserId jest i to sobie ogarnąłem dla wiadomości następnej, gdy drzwi są zamknięte. Natomiast jak mam pętle przy otwartych drzwiach, to niestety trafia znowu na wszystkie telefony. Dlatego pytanie czy w tym polu mogę jakoś wprowadzić jakiś payload

Rozwiązałeś problem? Również grzebie i metodą prób i błędów próbuję zmienić standardową ikonę, ale bezskutecznie. Możesz pomóc? :wink:

Ktoś podpowie jak ustawić ikonę do powiadomień?

Opcja mdi:nazwa_ikony, sama nazwa ikony, adres obrazka png, adres obrazka jpeg, adres obrazka jpg nie działają.

Ktoś podpowie? Bo skończyły mi się pomysły

Mogę prosić o rozwinięcie? mam podobny problem.

Mam w kilku miejscach w ten sposób rozwiązane. Czasem wysyła aktualne a czasem stare snapshot. Gdzie wstawić ten http request czy też filenode?
flows-2.json (4,1 KB)

To zależy,
jak masz kamere, która ma migawki z bezpośrednim linkiem to dajesz httprequest GET i ten adres potem nod filenode żeby zapisać w konkretnej lokalizacji taką migawkę,
Ty widze że masz snapshota przez HA więc musisz dać więcej czasu po nim żeby HA zdążył zrobić i zapisać migawkę,
na samym końcu mozesz dać usuwanie tego pliku, chociażby dzięki temu zobaczyć w debagu że plik nie istnieje, czyli nadal za szybko chce wysłać.

Czy istnieje możliwość wygaszenia powiadomienia z polecenia NR? Przykład wysyłam powiadomienie na 3 urządzenia, jedno odpowiadana akcje, więc chce by na reszcie nie było już możliwości akcji.

Pytanko - zrobiłem powiadomienie na głośnik, w “function node” jest tak:

msg.wiadomosc =
{
    "temat":"Okna",
    "tresc":"otwarte okno.",
    "typ":"duzy"
}
return msg;

i dalej “powiadomienia arturowe”.
Działa super do tego miejsca. Ale chce pociągnąc dalej i robie taki sam nod z inną treścią i wywala błąd:
“Call-service error. extra keys not allowed @ data[‘message’]” - w sumie słusznie.
Jak zrobić aby akcja poszła dalej ale żeby zresetować wszystko co było w pamięci do tej pory?

Edit:

Przepraszam, że jedno pod drugim ale może ktoś coś o tym co wyżej?

Pokaż flow jak to wygląda

Czyli chcesz coś usunąć z msg by dalej we flow nie szło do kolejnych nodów? To może change z ustawieniem na delete?

image

Mam pytanie, czy da się zrobić tak, aby powiadomienie na telefonie znikało chodzi mi tu o coś takiego, że ten proces pomaga mi w zamykaniu bramy garażowej po 30minutach przychodzi mi powiadomienie, że brama Garażowa otwarta i czy chce ją zamknąć, lecz niekiedy zdarza się tak, że przypomnienie przychodzi mija jakiś czas i bramę zamykam z pilota a przypomnienie nadal jest na telefonie i jak klikam zamknij to brama, zamiast się zamykać to się otwiera.

ja bym dołożył czujnik binarny z okna, który widzi stan bramy i on by ewentualnie mógł kasować powiadomienie bądź nie pozwalał otworzyć odwrotną wiadomością.

Jestem dość kiepski w NR i nie bardzo wiem jak to dodać

czujnik binarny musisz mieć najpierw w HA, jak będzie to i w Nr sie pojawi, moje pracujana rf433 MHz, są też takie co działają po wifi, ważne żeby wysyłały 2 stany czyli ON i OFF, wtedy możesz je używać do sprawdzania stanu bramy