Procesy z życia wzięte - Status poranny

A to nie zrozumiałem intencji - myślałem, że chcesz wykrywać ruch za szybą, natomiast potwierdzam - lepiej PIR zawiesić patrząc od okna w stronę mieszkania, o ile wpływu odbić od szyby nie zaobserwowałem, to chyba generalnie intensywne światło padające na czujkę zmniejsza czułość PIR.

1 polubienie

Witam ponownie muszę zapytać jak naprawić taki błąd .Po aktualizacji core przestaje działać tts powiadomienia na głośniki dają błąd " "Call-service API error. " ?
Taki błąd wyświetla im dłużej się temu przyglądam tym mniej rozumiem może ktoś pomóc ?
" Logger: homeassistant.components.websocket_api.http.connection
Source: helpers/network.py:116
Integration: Home Assistant WebSocket API (documentation, issues)
First occurred: 7:54:21 (1 occurrences)
Last logged: 7:54:21

[140070843810384]
Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/websocket_api/commands.py”, line 143, in handle_call_service
await hass.services.async_call(
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py”, line 1480, in async_call
task.result()
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py”, line 1515, in _execute_service
await handler.job.target(service_call)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/tts/init.py”, line 191, in async_say_handle
base = tts.base_url or get_url(hass)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/network.py”, line 116, in get_url
raise NoURLAvailableError
homeassistant.helpers.network.NoURLAvailableError "

Jak się okazuje rozwiązanie proste ale może komuś się przyda i uniknie szukania po aktualizacji core 2021.4.3 zniknął zapis adresów publicznego i lokalnego dostępu do HA . I tyle Pozdrawiam.

U mnie niestety pogoda jest w języku angielskim, pomimo wybrania “pl” podczas dodawania integracji, dodałem też wpis w configuration.yaml ale i to nie dało rezultatu. Wie ktoś co jeszcze można zrobić ? ;x

Wstaw tłumaczenie za nodem current state dla prognozowanej pogody.
Gdzieś to już ktoś wrzucał.
tłumacz.json (1011 bajtów)

1 polubienie

Witam mam dwa pytania.

  1. mam pogodynkę Accweder na karcie wyświetla mi sie wszystko po polsku a tutaj mam angielski, zamiast słoneczny jest sunny. 123 .
  2. Jak zrobić żeby wiadomość startowała o określonej godzinie. Użyłem nodu inject
    i nie staruje

OFF_TOPIC
popraw ten “szusty”, bo czytającym wyrobisz złe nawyki językowe (no chyba, że to jakaś lokalna gwara?).

Wstaw node change i zastąp frazę - niestety musisz zrobić cały słownik.

“szusty” napisałem tak specjalnie bo nie wiem czy google czyta polskie znaki. OFF_TOPIC jak wpisałem to dalej nie startuje też jak wpisałem ON_TOPIC oczywiście wpisuję to do noda inject (msg.)

Macie jakieś inne pomysły może użyć jakiegoś innego noda dodam tylko że mam
Wersja
core-2021.4.6
Supervisor
-2021.04.3

Ten node jest dokładnie do tego, mam taką samą konfigurację


i to działa więc nie szukałbym innego noda. Ustawiłbym node debug za każdym nodem i standardowo sprawdził w którym nodzie jest problem - czy na pewno nie wychodzi sygnał z node inject.

sprawdziłem jak podłączyłem noda debag pod inject to jak nacisnę kwadracik to wychodzi informacja ale jak ustawię na jakąś godzinę to nic nie wychodzi. Jedną rzecz zauważyłem jak nacisnę kwadracik to taką dostaje wiadomość


Raz że dzień się nie zgadza jest niedziela a wyskakuję że jest sobota i przede wszystkim godzina się nie zgadza jest teraz 00:45 a pokazuje dwudziesta druga i wydaje mi się że tutaj może być problem z tym czasem. Skąd jest brany ten czas jak tą date i godzine zmienić poprawnie

Czyli masz przesunięcie 2h (czas CET a nie lokalny) - gdzie to zmienić niestety nie pomogę.

ssh w konsoli wpisz date zobaczysz aktualny czas i datę
configuration.yaml
time_zone: Europe/Warsaw
jeżeli masz złą strefę to użyj komendy tzselect wybierz Europe potem poland

Screenshot - 12.05.2021 , 00_43_54
Inna komenda: timedatectl

Moje przypuszczenia się sprawdziły. Już to naprawiłem. Musiałem wpisać w pliku yamel strefę ustawić w homie strefę i co najważniejsze to reset node reda i wszystko śmiga :grinning:

Witam. Ostatni mam problem z nodem call servvis jak wysyłam coś do niego to nie gada mi jest jakiś error. To jest dziwne że na innej kwarcie działa ta sam jak wpiszę coś ręcznie i wyśle
do tttsa to też gada. co może być nie tak?

.

2s

@andrzej04 udostępnij json ze screena nic nie wynika

a możesz mi przypomnieć jak to się robiło dawno tego nie robiłem i zapomniałem

@andrzej04 w prawym górnym rogu klikasz trzy kreseczki a potem export

flows (4).json (15,2 KB)