Procesy z życia wzięte - zegar z kukułką

Materiał pokazujący jak można zrobić zegar z kukułką, który często słychać u mnie na filmach.

@artur Mogę rozwiązać ten wpis pisząc tak: zegar już mamy sensor.time, teraz wystarczy zrobić automatyzacje, która o pełnej godzinie odtworzy plik audio kukułka.mp3 na urządzeniu chromecast, odtworzy razy aktualna godzina :grin:. Warto dodać jeszcze warunek aby w nocy kukułka mimo wszystko nie śpiewała.
P.S. Nie słyszałem tego Twojego zegara na filmach.

Przykładów automatyzacji z plikami audio jest sporo, np. szczekanie psa po naciśnięciu przycisku dzwonka, taki straszak jak nikogo nie ma w domu.

@macek to tylko propozycja.

A da się wykorzystać do odtwarzania dźwięku tablet z aplikacją HA?

W wersji 0.115 chyba tak bo możesz odtwarzać w przeglądarce gdzie jest uruchomiona konsola. Jednak jeszcze tego nie testowałem czy da się to wywołać z procesu więc na razie zgaduje.

Nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć ale poczytaj o Home Assistant na tablecie i tam proszę prowadź dalszą część dyskusji.

Cześć, @artur, udospnępniłbyś flow zegara z kukułką, masz tam taki prosty zrobiony (o pełnej godzinie i 30minut po godzinie :grimacing:), a potrzebuje go do mojego radia żeby słuchać na jednym kanale tylko wiadomości a na innym muzyki, dzięki temu mogę ominąć reklamy, których jest nadmiar już wszędzie

@luki25 cześć. Proszę w załączeniu. Jak będzie trzeba to i pliki .wav z kukułką mogę dodać.
Co do reklam to widzisz nawet na forum Ciebie dopadły i nie mam jak tu zrobić aby ich nie było o danej godzinie :smiley:
zegar z kukulka.json (3,9 KB)

hejka @artur , taka ciekawostka, kukułka mi działa, bo zaciąga dźwięk z twojego HA :grimacing:

@luki25 no widzisz jak dobrze masz :smiley: ale to prośba zmień :slight_smile:
Swoją drogą chyba muszę coś z tym zrobić :smiley:

zamieść kukułkę dźwięk proszę, bo się przyda lokalnie

Dodam ale pliki są za duże. Muszę zmienić konfigurację serwera albo umieścić to w innym miejscu ale to nie teraz. Wieczorem ogarnę.

utwórz nowe konto na google i na driva wrzuć - bez kosztowy dysk on-line :slight_smile:

Na razie możecie po prostu uruchomić link i sobie pobrać.

Wieczny brak czasu. Nie zrobiłem poprawnej konfiguracji jeszcze ale wrzucam tutaj
https://arturhome.pl/content/images/2019/12/kukulka.zip

A czy ma ktoś podobny przypadek, że po odtworzeniu dźwięku z kukułką zaczyna odtwarzać ostatnio słuchany utwór na HA np. z youtuba?

Pewnie masz jakiś fragment w procesie który wznawia ostatnie połączenie. Dużo tego było na forum więc pewnie coś dodałeś :smiley: bo ja tego nie używam.

Dzięki za info, będę szukał może się uda.

Przepraszam, że odgrzewam, ale dopiero teraz sprawiłem sobie głośnik. Dlaczego przed każdym odtworzeniem “kukułki” głośnik google wydaje taki charakterystyczny dźwięk?

1 polubienie