Procesy z życia wzięte - zegar z kukułką

Materiał pokazujący jak można zrobić zegar z kukułką, który często słychać u mnie na filmach.

@artur Mogę rozwiązać ten wpis pisząc tak: zegar już mamy sensor.time, teraz wystarczy zrobić automatyzacje, która o pełnej godzinie odtworzy plik audio kukułka.mp3 na urządzeniu chromecast, odtworzy razy aktualna godzina :grin:. Warto dodać jeszcze warunek aby w nocy kukułka mimo wszystko nie śpiewała.
P.S. Nie słyszałem tego Twojego zegara na filmach.

Przykładów automatyzacji z plikami audio jest sporo, np. szczekanie psa po naciśnięciu przycisku dzwonka, taki straszak jak nikogo nie ma w domu.

@macek to tylko propozycja.

A da się wykorzystać do odtwarzania dźwięku tablet z aplikacją HA?

W wersji 0.115 chyba tak bo możesz odtwarzać w przeglądarce gdzie jest uruchomiona konsola. Jednak jeszcze tego nie testowałem czy da się to wywołać z procesu więc na razie zgaduje.

Nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć ale poczytaj o Home Assistant na tablecie i tam proszę prowadź dalszą część dyskusji.

Cześć, @artur, udospnępniłbyś flow zegara z kukułką, masz tam taki prosty zrobiony (o pełnej godzinie i 30minut po godzinie :grimacing:), a potrzebuje go do mojego radia żeby słuchać na jednym kanale tylko wiadomości a na innym muzyki, dzięki temu mogę ominąć reklamy, których jest nadmiar już wszędzie

@luki25 cześć. Proszę w załączeniu. Jak będzie trzeba to i pliki .wav z kukułką mogę dodać.
Co do reklam to widzisz nawet na forum Ciebie dopadły i nie mam jak tu zrobić aby ich nie było o danej godzinie :smiley:
zegar z kukulka.json (3,9 KB)

hejka @artur , taka ciekawostka, kukułka mi działa, bo zaciąga dźwięk z twojego HA :grimacing:

@luki25 no widzisz jak dobrze masz :smiley: ale to prośba zmień :slight_smile:
Swoją drogą chyba muszę coś z tym zrobić :smiley:

zamieść kukułkę dźwięk proszę, bo się przyda lokalnie

Dodam ale pliki są za duże. Muszę zmienić konfigurację serwera albo umieścić to w innym miejscu ale to nie teraz. Wieczorem ogarnę.

utwórz nowe konto na google i na driva wrzuć - bez kosztowy dysk on-line :slight_smile:

Na razie możecie po prostu uruchomić link i sobie pobrać.

Wieczny brak czasu. Nie zrobiłem poprawnej konfiguracji jeszcze ale wrzucam tutaj
https://arturhome.pl/content/images/2019/12/kukulka.zip

A czy ma ktoś podobny przypadek, że po odtworzeniu dźwięku z kukułką zaczyna odtwarzać ostatnio słuchany utwór na HA np. z youtuba?

Pewnie masz jakiś fragment w procesie który wznawia ostatnie połączenie. Dużo tego było na forum więc pewnie coś dodałeś :smiley: bo ja tego nie używam.

Dzięki za info, będę szukał może się uda.