Procesy z życia wzięte - zegar z kukułką

@maciek jest to funkcja głośnika, niestety na głośnikach niewyłączalna a na google chromecast jak najbardziej :slight_smile:

Wszystko ładnie pięknie zrobione w NR, kukułka się odzywa tylko gdy na głośniku google odtwarzam radio , po dźwięku kukułki odtwarzanie radia nie jest kontynuowane.
Jest jakiś na to sposób ?

Jest: tutaj przykład z forum

Dzięki za pomoc ale niestety nie ogarniam NR, może ktoś podpowie jak zastosować ten argument “media_content_id” w automatyzacji z " zegar z kukułką "

Witam wszystkich
To mój pierwszy post więc wybaczcie
Do rzeczy wczytuję się w forum oglądam Artura i prawie wszystko ogarniam :smiley: , dotarłem do zegara z kukułka i się zawiesiłem skopiowałem zegar z / kukulka.json / i nie wiem jak się do tego dobrać:

  • co go wyzwala
  • jak wgrać pliki kukułki raspberry pi bo na poczętej takim sprzętem dyspondeje

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam
Piotr

Zaimportowałeś do Node Reda?

1 polubienie

Przepraszam źle napisałem tak zaimportowałem

Po zaimportowaniu masz coś takiego:

  1. Pierwszy node startuje flow o pełnej godzinie i “w pół do”.
  2. Drugi node przepuszcza ruch w określonych godzinach.
  3. Trzeci node - Funkcja sprawdza czy jest pełna godzina, czy “w pół do” i rozdziela flow.
    Pozostałe node są chyba oczywiste - w ostatnim zmień dane na swój głośnik.

Właśnie tak wygląda zaimportowany

Musisz doinstalować brakujący node Cronplus.
W Node-RED kliknij menu > Manage palette > install
wyszukaj node-red-contrib-cron-plus i doinstaluj

Tego mi brakowało
Dzięki serdeczne za pomoc

ktoś może próbował przepisać zegar z kukułką na automatyzację w HA. Nie wiem jak przenieść te zapisy z noda function “czy pełna godzina” i “o pełnej godzinie” aby automatyzację zapisać krótkim kodem, tak jak zrobił to Artur w NR.

@lolekanabolek ja niestety nie pomogę. Rozumiem, że masz automatyzacje w HA, a nie w NR. Może będzie prościej wszystkie przepisać do NR? :smiley: :smiley: :smiley:

Nie próbowałem tego o co pytasz, ale jeśli chodzi o wyzwalanie automatyzacji o pełnych godzinach to można użyć np. to

tzn. mam NR i kukułkę w nim. Tylko, że miałem ostatnio trochę kłopotów z NR, zawieszał mi system. Więc postanowiłem część automatyzacji przerzucić bezpośrednio do HA.

ogólnie to wiem jak odpalić kukułkę w automatyzacji HA. Chodzi mi tylko jak skrócić kod, tak jak tutaj to jest
obraz ,
aby nie tworzyć 12 wyzwalaczy na każdą godzinę

hej,

Dzięki za proces, działa świetnie, ale nie bardzo wiem jak zmienić lokalizację plików, tzn wiem gdzie mam wprowadzić zmiany ale nie rozumiem składni tego linku. Pliki które zamieściłeś pobrałem i zapisałem w osobnym folderze katalogu głównym HA.
Ale jak wskazać głośnikowi że one akurat tam są?

Najlepiej jeśli zapiszesz sobie pliki w katalogu “www” w podfolderze np “audio/kukulka” wtedy ścieżka do plików będzie wyglądała tak: /local/audio/kukulka/cuckoo-clock-1…12.wav

Odnośnie składni - msg.godzina przyjmuje wartości od 1 do 12, nazwy plików kukułki mają postać cuckoo-clock-1.wav, cuckoo-clock-2.wav…cuckoo-clock-12.wav. Tak więc z 3 części składana jest nazwa pliku |cuckoo-clock-|1…12|.wav|

Nie najlepiej ale najgorzej ponieważ do takich plików każdy ma dostęp. Jeżeli wystawisz HA do internetu wtedy każdy może pobrać taki plik. Aby wyeliminować taki problem twórcy HA zaczęli rozwijać “media” w HA, gdzie wszystko pliki są dostępne lokalnie.

Ok, może i masz rację. To podaj mi proszę jak powinna wyglądałać ścieżka do plików które wgrałem przez media.