Procesy z życia wzięte - zegar z kukułką

A czytałeś Media w Home Assistant - #2 przez macek bo wszystko jest opisane wraz z przykładami. Jak będzie problem pisz w wątku dotyczącym Media w HA.

Przegapiłem. Dzięki za wskazówkę

@maciek jest to funkcja głośnika, niestety na głośnikach niewyłączalna a na google chromecast jak najbardziej :slight_smile:

Wyłączyć tej funkcji nie potrafie, ale obszedłem to w inny sposób.

Zauważyłem ze głośnik usypia po 5 minutach bezczynności, a gdy się wybudza odtwarza ten powitalny dźwięk.
Dodałem więc wysyłanie pustej wiadomości do głośnika co 5 minut, co go podtrzymuje w gotowości.

1 polubienie

Podpowiesz jak to zrobiłeś?

Czy to wystarczy?

Uważam to za mło eleganckie rozwiązanie, ale działa.

mozesz poeksperymentować z czasem wysyłania wiadomości, bo wydaje mi się że raz na jakiś czas wiadomości się pokrywają i wtedy po oddtorzeniu kukułki głośnik usypia, Ale dzieje się to sporadycznie.

Oczywiście plik AA.wav nie istnieje


Zmienię trochę temat.
Od jakiegoś czasu (mam wrażenie, że od momentu zmiany czasu lub którejś aktualizacji) przestała mi działać kukułka. Dzieci się śmieją, że odleciała do ciepłych krajów … ale, ręczne wyzwolenie działa, tzn. emituje wav + zapowiedź słowną. Czasami działa poprawnie tzn. o pełnej godzinie i o połówce, a są dni że nic nie idzie. Ustawienia cronplusa się nie zmieniły, wyzwolenie generuje właściwą godzinę, ale nie dzieje się to automatycznie. Zapisanie na nowo procesu nic nie zmienia. Nie bardzo mam pomysł gdzie szukać przyczyny. Macie może jakiś pomysł ??

witam
Kukulka kuka mi tylko co 30 minut a o pelnej godzinie nic sie nie dzieje.Gdzie szukac bledu?

   ` "media_content_id": "media-source://media_source/local/cuckoo-clock-"+msg.godzina+".wav",`

Masz wszystkie 12 plików .wav w folderze?
Co 30 minut grany jest tylko pierwszy. Najlepiej podpiąć node debug pod noda “czy pełna godzina” i sprawdzić co wychodzi.

image