Projekt GoHeishaMon Pompa Ciepła Panasonic

Pytanko mam. Czy ktoś z Was korzystał może z tego projektu?? Jest to sposób na podłączenie lokalnie pompy ciepła Panasonic do HA, ale jak dla mnie nie za prosty.

Zapytam żeby nie tworzyć niego tematu.

Czy jest już wymyślony rozdzielacz żeby równolegle używać heishamon i Smart cloud?

Z tego co wiem to nie. Jeżeli jednak masz dostep do HA z zewnatrz to nie bardzo jest to potrzebne :slight_smile: Generalnie chyba slabo ten projekt jest dalej wspierany ale działa jak do tej pory super



Nie pytam dlatego żeby był dostęp z zewnątrz, bo to nie jest problem.

Chodzi mi o gwarancję i nadzór instalatora przez Smart cloud

Uhmm gwarancja to nie problem bo wystarczy jedno przycisniecie i jest oryginalne oprogramowanie, ale co do dostepu z chmury to dupa. Tylko tak sie zastanawiam po co komu ono. Zakladam że panasonic nie zyczylby sobie takiej ingerencji.

Wiesz jak to jest. Wszystko spoko póki działa bez problemu, jak się coś wysypie to jest lipa i temu jeszcze tam palucha nie wsadziłem. Chociaż korci mnie ten goheishamon

O ile będziesz dbał o terminy przeglądów z gwarancją nie będzie problemu, no chyba, że z gwarancją na CZ_TAW1:). Męczę GoHeishaMon od kilku dni i niestety ma ograniczenia w stosunku do https://github.com/Egyras/HeishaMon. Poległem na ustawieniu temperatury docelowej, na HeishaMon działa

panasonic_heat_pump/commands/SetCurves

a w GoHeishaMon już nie, a bardzo mi zależało.

Jestem na goheishamon od ok 2 tygodni. Krzywe ustawiłem z panelu i nie mam potrzeby ustawiania softowo. Ogólnie jest ok

Edit:

właśnie znalazłem integrację Smart cloud to mqtt, wg opisu odczytuje dane z aquarea smart cloud
Panasonic Aquarea Heat Pump integration - Feature Requests - Home Assistant Community (home-assistant.io)

ronhks/panasonic-aquarea-smart-cloud-mqtt: MQTT transfer layer for Panasonic Smart Cloud platform for manage the Aquarea device (github.com)

Kurcze, nie mogę zainstalować na CZ-TAW1 GoHeishaMon. Zaczyna mrugać środkowa dioda na różne kolory, potem restart i wraca do mrugajacej zielonej.

Próbowałem na 6 różnych pendrivach, nie wiem co robię źle…

Qurcze nie dysponuje teraz za bardzo czasem. Ale pamiętam, że robiłem to zgodnie z opisem i poszło od pierwszego razu. Ważny tam był moment wyciągnięcia pena ze slotu. Jak sobie nie poradzisz to spróbuje pomoc ale dopiero w niedzielę.
Pozdrawiam

Wogle, nie zaświeca się biała dioda…

A dobrze przygotowujesz pena? Tam trzeba edytować jeden z plików z tego co pamiętam i chyba zmienic zgodnie z opisem jego nazwę ale tego nie jestem do końca pewien nie mam dostępu do komputera na tą chwilę. W razie czego podeślę Ci zawartość mojego pena ale to najwcześniej w niedzielę.
Pozdrawiam

  • openwrt-ar71xx-generic-cus531-16M-rootfs-squashfs.bin
  • openwrt-ar71xx-generic-cus531-16M-kernel.bin
  • GoHeishaMonConfig.new

W configu zmieniłem (IP mqtt, login i hasło)

Poradziłeś sobie z instalacją?

Nie, narazie nie ma mnie na miejscu

Edit:

Tak, wszystko już chodzi, ale nie mogę ustawić “Set Zone 1 Temperature” - czyli Heatshift na więcej niż 5st, a z tego co kojarzę to można chyba było sterować temperaturą w pełnym zakresie.

Ten parametr odpowiada za przesunięcie temperatury względem tej wynikającej z krzywej. Czyli jeżeli z krzywej wychodzi, że to wychodząca z pompy powinna mieć 35 st to tym parametrem możesz tą krzywa obniżyć o 5 st. (-5) bądź podwyższyć o maks 5 st (+5). Oczywiście jeżeli grzejesz w oparciu o krzywa grzewcza.

Już zauważyłem, że przy stałej mogę zadać pełną

Używam HeishaMon już 2 sezon. Poprzedni sezon lecialem na krzywej. Bardzo fajnie z poziomu telefonu mozna było zrobic korektę -5/+5. Przydatne w okresie przejściowym.
W tym sezonie testuje prace na krzywej + termostat zewnętrzny. I niestety po uruchomieniu opcji termostatu zew. w pompie, podłączeniu go nie da sie już zrobić korekty krzywej -5/+5. Jedyny sposób wtedy aby zmienić krzywą to zmiana samych temperatur krzywej przez mqtt panasonic_heat_pump/commands/SetCurves.

Cześć. Od kilku dni walczę z integracją pompy z HA, ale niestety wygląda na to, że GoHeishaMon na CZ_TAW1 zalicza u mnie crash’a przy próbie zapisu komendy do pompy przez port komunikacyjny. Po crash’u nie działa już oczywiście MQTT :frowning:
Używam wersji 1.0.166, jakiej wersji Wy używacie?

Co masz na myśli?
Robileś wszystko zgodnie z tą wytyczną?

Zmieniłeś nazwę pliku “config.example” zgodnie z wytycznymi i czy w tym pliku podałeś swoje dane
MqttServer=“192.168.?.?”
MqttPort=“1883”
MqttLogin=“homeassistant”
MqttPass=“?”