PROXMOX - błędy, konfiguracja, dodawanie USB

Udało ci się rozwiązać problem ? Bo mam identyczny…

Tak, tak jak opisuje wyżej

1 polubienie

u mnie po naciśnięciu esc nic się nie wydarzyło i problem jak był tak jest

po naciśnięciu 'ESC" będąc w konsoli kiedy startuje maszyna nie zostaje uruchomiony BIOS ?

Działanie tego “wirtualnego BIOSu” zależy m.in. od konfiguracji i ustawień fizycznej maszyny.

Bardzo możliwe, choć miałem taki sam problem na dwu różnych komputerach: Lenovo ThinkStation, i Dell Optiplex, na obu HA nie chciało się uruchomić, i na obu wejście w “wirtualny BIOS” maszyny i wyłączenie SECURE BOOT pomogło, i HA wystartowało. ( a na fizycznych maszynach SECURE BOOT było wyłączone)

@Blazej W momecie kiedy sa te bledy i jest shell to wpisz tam exit, ja wlasnie tak robilem i pojawial sie bios i mozna bylo odznaczyc secure boot

Dzięki za informacje. W między czasie wgrałem ciut starszą wersję i działało od razu. Ciekawe dlaczego w najnowszej wersji wywala takie błędy

Dzień dobry. Potrzebuję pomocy. Od początku jak mam zainstalowanego Proxmox tj. ok roku nie działa mi konsola. Zrobiłem aktualizację do wersji 7.1 i nic to nie zmieniło. Wszystko ponad to działa ok.
Nie mam pojęcia co się dzieje. Szukałem ale jako że z moim angielskim jest na bakier nic nie mogę znaleźć. Proszę pomóżcie. Zrzut błędu poniżej.


Taki błąd wyświetlił :
“failed waiting for client: timed out
TASK ERROR: command ‘/usr/bin/termproxy 5901 --path /nodes/proxmox --perm Sys.Console – /bin/login -f root’ failed: exit code 1”

Może to być problem z przeglądarką.
U mnie konsola działa tylko wtedy, gdy łacze się z proxmoxem za pomocą Firefoxa. Z tego co czytałem na Chrome są jakieś problemy z certyfikatami ( lub z antyvirusem )

a tu opis na forum proxmoxa:

Wprawdzie łączę się przez edge ale spróbuję firefox :slight_smile:

Potwierdzam na Firefox śmiga. Dziękuję za pomoc.

Może byłbyś w stanie pomóc?
Po restarcie VM, HA nie wstało.
Zalogowałem się do proxmoxa i tam ciągle jest start boot, co nie wybiorę to się nie włącza
image

Uruchamiając ESC włącza się to i nie ma BIOS menu:

mam taki sam problem :smiley:
udało się to jakoś rozwiązać ? bo rozważam zmianę na starszego proxmoxa

Nie używam proxmoxa, ale zdefiniowana maszyna musi mieć bodajże wybrany BIOS typu OVMF/UEFI

mam, widać z resztą że otwiera biosa ale się nie wyświetla…
a na czym stawiałeś jeśli można zapytać ? :slight_smile:

Na niczym, mam wyłącznie “golasy” (generic).

hmmm zobaczę czy pójdzie na starszej wersji proxmoxa, jeśli nie to “golas” zawsze jest jakąś alternatywą.
Dzięki za uwagę :smiley:

No ja nie widzę nie wrzuciłeś żadnego obrazka w tym wątku…

W dodatku nie widzę, aby tu ktokolwiek wrzucił obrazek “otwierania BIOSa”.

mam identycznie jak kolega czarny1p wyżej

Ale on nie otwiera BIOSa tylko uruchomił jakieś martwe bootowanie.
Spróbuj tak jak ktoś opisał 1,5 roku temu - odpal do shella i z niego wyjdź.