Proxmox + glances

Cześć,
Mam pytanie czy udało się komuś z was postawić glances na proxmoxie i pobrać dane do HA?
Macie może gdzieś jakiś tutorial jak to zrobić ?
P.S. dodam że szukałem w necie i nic sensownego w temacie nie znalazłem.
Dzięki za pomoc.

A próbowałeś zainstalować zgodnie z dokumentacją Glances - Installation a później zaintegrować zgodnie z dokumentacją Glances - Home Assistant? Wszystko jest dobrze opisane, wystarczy spróbowac :slight_smile:, ewentualne problemy zgłosić na forum.
Czytałeś Proxmox - monitorowanie parametrów sprzętu?

1 polubienie

Dzięki za pomoc przejrzałem wszystko. I stwierdziłem że zacznę od najprostszego.
I generalnie wszystko niby oki tylko nie zapisują się dane w pomocniku.

Skrypt wyrzucać coś takiego:
{“state”: 58000}

Pomocnik ma taką konfiguracje
initial: null
editable: false
min: 0
max: 200000
step: 1
mode: slider
friendly_name: CPU Temp Proxmox

W logach nie mam błędów. I zastanawiam się co jest nie tak ?

Piszesz skrótami więc nie wszystko jest dla mnie jasne ale dane musisz zapisać do encji typu sensor.

Poniżej konfiguracja pomocnika i encji, które mam zapisane w configu

input_number:
  cpu_temp:
    name: CPU Temp Proxmox
    min: 0
    max: 200000

  - platform: template
    sensors:
      proxmox_cpu_temp:
       unit_of_measurement: '°C'
       value_template: '{{ states("input_number.cpu_temp") | multiply(0.001) | round(1) }}'

NIestety nic nie pokazują.
I teraz mam problem jak sprawdzić czy to co skrypt na proxmoxie wyrzuca trafia do HA.

Skrypt wysyła dane do http://192.168.0.11:8123/api/states/input_number.cpu_temp

Cześć,
Dzięki Maciek za podpowiedzi,
Trochę poczytałem trochę poszukałem i poniżej pokrótce przed stawie co mi się udało stworzyć.
Zacznę od tego że akurat trafiłem na moment w którym influxdb zmienił klucz prywatny i korzystając z różnych tutorial-i miałem problem z instalacją. Więc taka przestroga na przyszłość przy instalacji korzystajcie zawsze z aktualnej dokumentacji.

Dla monitorowania podstawowych funkcji proxmoxa skorzystałem z wbudowanego monitora i udało mi się to skonfigurować przy pomocy poniższego tutorial-a.

Niestety ten zakres nie pozwala monitorować zasobów sprzętowych. Proxmox tłumaczy się że każdy sprzęt ma różne czujniki i jest to dość skomplikowane.
Jednak znalazłem kolejny tutorial dzięki któremu mogę monitorować temp. cpu, dysków, obroty wentylatorów.

Życzę wszystkim zainteresowanym udanych integracji.

1 polubienie