Proxmox HA przestał działać

Witam.
Postawiłem HA na Proxomie wg filmu @artur Instalacja Home Assistant na Proxmox - YouTube, wszystko pięknie chodziło aż do czasu…
Oczywiście nic samo się zepsuło, zrobiłem Clone dla mojego HA.
1212
Od tej pory nie mogę uruchomić Hassio (100).
Usunąłem Clone i teraz mam tak:


Niby startuje ale w konsoli przez chwile jak na screenie a potem czarno:
121212

Proszę o pomoc.

local-lvm - drugi dysk wygląda na full, nie powinien być bardziej zapełniony niż chyba 90% bo będiesz miał cyrki, może to jest problem, zwolnij trochę miejsca, hometomasz nie zamazuj, każdy nazywa sobie jak chce :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sorki, ale nie doczytałem twojego posta… jak usunąleś clona, to może tez jakieś pliki startowe, ja bym postawił HA od nowa i snapschota przywrócił, było by szybciej

Nie zrobiłem snapschota :slight_smile:
Dopiero poznaje Proxmox, myślałem że robi się kopię po przez Clone.
Mam tylko snapschota HA na dysku google przez supervisor.

Miałem podobne problemy jak brakło miejsca.
Większy dysk rozwiązał kłopot :slight_smile:
A co do naprawy - łatwiej postawić go na nowo- snap HA przywrócisz i masz gotowe.

Ale mówisz o snapie z Proxmox czy google drive na HA?
Bo na Proxomie nie mam snapa :frowning:
Jak wygląd przewrócenie z google drive?
Stawiam nowe HA na Proxomie loguje się do nowego HA, dodaje prze Hassio backup przez google drive, przywracam i wszystko ( w tym wszystkie addonsy zHassio) będzie ?

Ten mam 16GB SSD, trochę mało.
Jak zwolnić na nim miejsce, mam tylko postawione HA, nic więcej.

Mam jeszcze 500GB ale nie SSD, sprawdzi się?

nooo, to ciut mały dysk, co do zwykłego dysku, to powinno też działać, ale lepiej żeby wypowiedziały się mądrzejsze głowy z doświadczeniem

Zainstaluj od nowa Proxmoxa i HA
I teraz masz dwie drogi : albo dodatek googla i z niego przywracasz albo instaluj sambę i wrzuć plik ze snapem do katalogu backup i przywróć .
Snap HA wystarczy- będziesz miał to co zostało zrobione i zainstalowane na moment jego zrobienia.

Tyle że to nie rozwiązuje Twojego podstawowego problemu- braku miejsca.
Miałem taki sam dysk i te same problemy. Jak HA urośnie ( dziennik, dodatki) to proxmox się wysypie/ zatrzyma. Tak ma .
Ten dysk jest na to za mały. Kilka dni i będzie stop.
Kupiłem 128GB i jest ok, mam inne pierdoły nawet wrzucone. Zmień dysk jak chcesz się pobawić bo się będziesz męczył.

1 polubienie

Dziękuję @Arti_78 i @luki25. Dzisiaj postawie wszystko od nowa na większym dysku. Tak jak wspomniałem mam 500gb ale nie SSD, mam nadzieję że na nim będzie OK. Macie może jakieś strony/tutoriale odnośnie Proxmox, głównie chodzi mi jak zrobić kopię całego proxmox i kopię ha.

@Redman zobacz tu : Proxmox- backup na USB
Przerabiałem ten problem :slight_smile:
A kopia HA to snap - tyle że wtedy stawiasz Ha na nowo a nie na kliknęcie.

Ja po zmianie dysku na nowy postawiłem Proxmoxa na świeżo i tak samo HA, a później przywrócenie z dysku googla przez sambę.

Teraz oprócz tego że lecą snapy na googla to mam też kopię z poziomu proxmoxa - bo jest miejsce na dysku i można spokojnie zrobić.

1 polubienie

Backupów nigdy dość :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

A ile powinienem przydzielić ramu na Hassio?
Moje wyse ma 4GB, ostatnio dałem całość.

Jeśli nie będziesz używał niczego poza HA to wpisz całość.

dzięki za szybką odpowiedź, właśnie stawiam od nowa :slight_smile:

Powoli do przodu, backupy odrazu sobie uruchom codziennie na początek. A co do RAMu to chyba Wyse można rozbudować do 8GB, więc jak się wkręcisz to nic nie stoi na przeszkodzie, ram dokupisz za kilkadziesiąt złotych

A mógłbyś krok po kroku pokazać jak to ustawić.

Proxmox postawiony od nowa, HA również (polecam ze scryptu, szybka robota). Przywrócenie dysku Google ze snapa przebiegło bez problemu (ale długo trwało). Dziękuję wszystkim za pomoc.