Przekazanie stanu z NR do HA

Cześć, mam kłopot z przekazaniem do HA stanu przycisków. Odczytuję w NR po modbusie rejesrty w PLC i ładuję do tablicy. Sterowanie oswietleniem z NR i HA działa. próbowałem z call service ale nie potrafię tego przewalczyć. Czy ktoś mnie nakieruje w dobrą stronę? z góry dzięki za odpowiedź

Dołącz eksport procesu

flows (2).json (4,4 KB)

W HACS Integrations doinstaluj Screenshot - 18_10
W Node-red dojdzie dodatkowa kontrolka Screenshot - 18_10 002

ok jest , dziękuję za pomoc :wink:

@lkubica używasz sterownika PLC do automatyki domowej i dodatkowo sterujesz tym w HA i NR? Skąd pomysł sterownika PLC do domu?
@artpc Ty również używasz sterownika PLC?

instalację inteligentną ma od 5 lat… wtedy na rynku nie było tyle rzeczy co teraz… no może był KNX ale to nie ten poziom cenowy… generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania… nigdy się nie zawiesiło, aplikacje na androida miałem napisaną jeszcze zanim sterownik był zamontowany w domu.
a wracając do rozwiazania które zaproponował Artur to też niestety nie chce mi działać… HA nie widzi stanu faktycznego wyjść sterownika… próbowałem bezpośrednio w HA odczytywać rejestry modbus ale nie działało a w NR bez żadnych problemów.

@lkubica jakiego sterownika PLC i modułów IO używasz?

używam WAGO 750-880 -1 i modułów 8xDI oraz 8xDO, mam jeszcze kartę analogów 4…20mA do czujników poziomu wody w studni

Pozostałości po starym systemie nie chce mi się tego wyciągać.

Rozumiem :slight_smile: a teraz czego używasz lub co planujesz użyć?

Również chętnie podyskutuję, w jakim kierunku iść budując dzisiaj. Rozwiązanie kablowe, które działa bez internetu. Sterowanie oświetleniem, roletami, temperaturą, pompą recyrkulacji itp. Pytam też po to bo mam w planach przesiąść się na nowy sterownik wago pfc200. Wspiera już lokalnie mqtt, node red, html5. Zdaje sobie sprawę że rozwiązanie zcentralizowane niesie ze sobą ryzyko że jak sterownik padnie to dom jest “martwy”. Z drugiej strony uważam że sterowniki przemysłowe nie psują się zbyt często.

Utworzyłem nowy wątek Sterowniki w inteligentnym domu aby tutaj nie zaśmiecać tematu, @lkubica, @artpc zapraszam do dyskusji na podstawie Waszych doświadczeń z uzywania sterowników PLC.
@lkubica wystarczy, że skopiujesz powyższą wypowiedź do nowego wątku.

czy switch w tej integracji działa ? dodałem switch z NR do HA i wszystko się wyświetla HA ale nie wywołuje nic w NR.

U mnie też wyświetla się w HA ale w NR nie działa

Przycisk działa przełącza plc jeżeli ci o to chodzi.

Chodzi mi o że jak klikam na switch w HA to w NR widać że switch działa pokazuje sie on albo off i godzina jak na screenie, ale nie wywołuje dalszych poleceń w tym przypadku on off nie widać w debug
Zrzut ekranu Deepin_wybierz-obszar_20201019115102

https://zachowj.github.io/node-red-contrib-home-assistant-websocket/guide/custom_integration/switch.html#use-cases

Widziałem ten opis ale coś mi właśnie nie działa.

  • pierwszy node to button w HA
  • drugi to toogle tego buttona (też mi działa)
  • trzeci node powinien wywoływać się po togglowaniu buttona tak? i to mi nie działa :slight_smile:

Zagmatwany trochę ten switch . Powiedz co chcesz osiągnąć.Screenshot - 19_10 002