Przekaźnik LOW esphome

Witam posiadam przekaźniki zamiast HIGH to LOW i nie bardzo da się nimi sterować w HA przez esp8266 z wgranym esphome.

Musisz dodać

pin:
  number: xx
  inverted: true
1 polubienie
switch:
  - platform: gpio
    name: "Relay"
    pin: D6 

Ma takie coś

A ma być tak

switch:
  - platform: gpio
    pin:
      number: 25
      inverted: yes
1 polubienie

tak jak podałeś wywala błąd.
Wystarczyło zrobić tak i już jest ok:

  - platform: gpio
    name: "test3"
    pin: D3
    inverted: True

Generalnie to chodziło aby pokazać gdzie ma być dodane inverted: true… Ale dobrze ze się udało i dziala

Super, a do czego i gdzie wykorzystujecie najczęściej przemysłowe przekaźniki?

Jeżeli mówisz o Programowalny sterownik bezpieczeństwa to chyba nigdzie bo nie są one przeznaczone do domu, a i cena pewnie w tysiącach + oprogramowanie .

Panowie i Panie :wink: moj pierwszy post na waszym forum … sprawa prosta (wydaje się) ale nie działa … po wgraniu na esp8266 nodeMCU v3 przekaźnik LOW LEVEL TRIGGER dioda sw zaswieca się aczkolwiek nie działa po zmianie statusu w esphome wpisywalem inverted true false oraz pin D1 lub gpio5 i nic … co jeszcze mozna zepsuć … może macie jakieś pomysły

moja konfig:

switch:    
  - platform: gpio
    name: "gniazdko"
    pin: D1
    inverted: True

ok rozwiązałem … mój przekaźnik działa tylko wtedy kiedy wyzwolenie jest takiego samego napiecia jak zasilanie a wiec przekaźnik 5v podłączylem do 3.3 v w node :slight_smile: i działa …

Niewiele zrozumiałem, mam nadzieję, że przekaźnik jest wyposażony w jakiś układ sterujący (chociaż tranzystor i diodę tłumiącą przepięcia), bo inaczej ten ESP długo nie pożyje (są granice brawury w obciążaniu GPIO).

Zajrzyj do tamtego wątku - tam są przekaźniki z transoptorem (analogiczne modele są też z inną ilością przekaźników, w tym pojedyncze i postępuje się z nimi tak samo - rozdziela zasilanie transoptorów od zasilania przekaźników)