Pytanie swiezaka - domain w call service mode

Hey,

Udalo mi sie postawic HA na Dellu + zintegrowac z google home oraz dodac pierwsze 3 urzadzenia.
Czujka ruchu Xiaomi Aqara - dziala spoko w node red pokazuje stany bajka…
sonoff basic r2 ( dorzucilem “nakladke” z github - alexxit) w czystym interfejcie widze jako encje i moge zalaczyc (tak samo z google home) natomiast w nodeRed juz nie widze. Poczatkowo bylo widoczne jako switch, potem zmienilem na light, ale dalej tego nei widze. w node red w propertis call service mam ustawione server home assistant; domain -> niema tego jako light/switch oraz w Entity Id niewyszukuje ( a funkcjonalnosc czujki ruchu wyszukuje od razu). probowalem przepisac tam ID z encji (nawet dorzucilem sobie node’y ewelink do node-red i zczytuje stany poprzez konto zew ewelink) ale nadal nie moge wysterowac stanu w node red.
W czym tkwi problem? co zle robie?

3 urzadzenie to zarowka spectrum smart, widoczna z poziomu google home ale niewodoczna jako encja/urzadzenie. Da sie to jakos dodac?

Sorki, za podstawowe pytania… ale przegrzebalem w nocy neta i niestety poleglem…

Szaman

Po zmianie domeny z switch na light zrestartowałeś HA?, w narzędziach deweloperskich masz widoczną encję po zmianie?

tak, byl reset…

natomiast zarowno przed zmiana jak i po samo urzadzenie widze w encjach i poge odczytac stan, atrybuty itd…
wyglada jakby nie widzial tylko node-red

Jeśli masz nazwę encji to wpisz ją w nodred ręcznie.

probowalem wpisac w entity Id sonoff_1000eced92 oraz light.sonoff_1000eced92
w domain wpisuje z reki light service turn_on… nic sie nei dzieje ;/

dobra rozwiazany problem… niewiem dlaczego ale wylaczylem i wlaczylem samego node-red (a nie jak poprzednio restart calosi) i zaciagnelo :wink: i nawet sie steruje

Dzieki za czas :wink:

restarujac ha nie restartuje sie node red (poprawcie mnie jesli się mylę) trzeba zrobić reboot maszyny lub restart samego nodereda

wlasnie tak mi wyszlo ze resetowal sie tylko ha bez node reda

dokładnie jak piszesz:) u siebie również zauważyłem ze po restarcie HA encja się pojawia, a w NR jej nie było widać, restart NR rozwiązywał problem za każdym razem

Nie trzeba restartować NR
https://forum.arturhome.pl/t/zle-nazwy-encji/535