Radiobudzik w NR - pomysły, koncepcje, propozycje, przykłady

Moi Drodzy,

Szukam pomysłu i inspiracji na zrobienie radiobudzika w NR. Wyobrażam sobie, że budzik będzie miał:

  • oczywistą funkcję ON/OFF z poziomu dashboardu
  • możliwość ustawienia dowolnej godziny z poziomu dashboardu HA
  • możliwość ustawienia internetowej stacji radiowej jako sygnału budzenia (może być nawet “na sztywno”)
  • wysłanie sygnału budzenia na wskazany media player (głośnik) o ustalonej godzinie

Jeśli macie u siebie zaimplementowane podobne rozwiązanie, proszę, podzielcie się i pochwalcie :wink:

Może to Cię zainspiruje:

Zamiast pola na treść komunikatu możesz dodać kolejna listę, tym razem stacji radiowych, wykorzystując pomocnika input_select.

https://diyfuturism.com/index.php/2018/12/16/my-node-red-smart-alarm-clock-with-snooze/

@Krzysztonek

Alarm NR wyzwalany MQTT przez Sleep As Droid integracja MQTT wewnętrzną wtyczka SleepAsDroid

Kod:
Node-RED alarm clock flow.json (17,6 KB)

@artpc próbowałem to też u siebie zrobić. Mam nawet wykupiony SleepasDroid od dawna. Ale teraz mam tel i smatrwotch huawei a to niestety nie chce się zgrac z tym softem. A z ich softu nie znalazłem metody wyciągnięcia danych do NR.

SleepAsDroid ⇒ Usługi ⇒ Automation i ustaw swój MQTT HA a w NodeRed pobierasz tematy wysyłane przez SleepAsDroid
Screenshot - 15.06.2022 , 21_57_57

@artpc masz ustawione jako tcp do mqtt?

tcp://user:password@192.168.1.69:1883

1 polubienie

Ok, poszło. Jakoś wieczorem (noc?) już nie myślałem i wpisywałem nie port MQTT a HA :slight_smile: I dziwne że nie zabnglało