Rasspbery Pi 4 + Aeotec Z-Stick Gen5

Aeotec Z-Stick Gen5 we wczesnych wersjach jest niekompatybilny z RPi i tu może tkwić problem (wiem o tym bo sam mam taki, chińska myśl techniczna zadziałała - wersja która jest OK bodajże “rev. C” jest nierozróżnialna, bo ma identyczne oznaczenie modelu i nazwę handlową, jakkolwiek marketingowo była sprzedawana jako gen5+ w odróżnieniu od niekompatybilnej gen5, oczywiście aby było weselej różnią się one flakami i z gen5+ jest możliwa migracja na gen7, a z gen5 nie…).

Podobno obejściem problemu jest użycie aktywnego huba USB (nie testowałem, HA mam na HAOS-generic x64, a dongla kupiłem już po przesiadce z RPi na pecety).

Kolejna kwestia - jeśli przekładasz sticka z jednej instalacji do innej, to upewnij się że znasz HomeID i klucze sieci (musisz użyć te same), tylko wtedy wczyta się dotychczasowa sieć.

Porób screenshoty, wklej konfiguracje tekstowo do posta, może ktoś coś wymyśli, może użytkownicy z-wave znajdą błędy (integracje z-wave w HA są niezależne od sprzętu, więc konfiguracja wygląda dostatecznie podobnie bez znaczenia jakiego masz dongla, natomiast integracje są 2 RÓŻNE i można używać tylko jednej z nich).

PS nie podejmę się migracji nawet za grubą kasę - kompletnie nie znam Domoticza, ale są tu tacy, którzy migrowali, może się odezwą…

PPS Tam masz wątek, który powinien podprowadzić do prawidłowej instalacji dongla w “gorszej” integracji bezpośrednio z HA (jest jeszcze druga, która integruje się po MQTT i jej w ogóle nie znam)