Roleta zewnętrzna sterowana elektrycznie

Rozumiem, to jest sterownik (z przyciskami szklanymi) dla jednej rolety, OK. Ja podałem przykład sterownika dla dwóch rolet i zaznaczyłem, że musi być wtedy zdecydowanie dużo miejsca w puszcze.
Z tymi minimalnymi wymiarami to uważaj bo taki normalny moduł Zigbee ma wymiary “idealnie” pasujące do puszki, popatrz na zdjęcie poniżej, wszystko sie mieści, prawda:


ale jak podłączysz przewody z dołu modułu to się okazuje, że już tak “ładnie” nie jest. Tak wygląda podłączenie wszystkich kabli do sterownika rolet OXT (najmniejszego modułu na rynku):

Zdjęcie jest “stare” bo teraz udało mi się jeszcze bardzo zoptymalizować podłączenie :grin:.
Jak widać na zdjęciu mam przykręcony jeszcze pierścień dystansowy do puszki (bo na ścianie są cegiełki) co dało mi kolejne 1,5 cm dodatkowej przestrzeni. To właśnie podłączenie kabli, ich upchanie staje się najwiekszym wyzwaniem w puszkach o głębokości 60mm. Napewno smart sterownik z przyciskami (takimi zintegrowanymi) zajmuje mniej miejsca w puszce niż smart moduł i klasyczne przycisku.
W moim przypadku te szklane moduły nie przypadły mi do gustu (a o gustach lepiej nie dyskutować :wink: ), styk mają w bardzo ograniczonym obszarze (trzeba trafić dość precyzyjnie), awaria modułu powoduje, że nie mogę sterować roletami, chciałem mieć wszystkie przyciski z tej samej serii (taki sam wygląd), w przypadku awarii modułu po prostu podłączam roletę do przycisków i sterowanie ręcznie działa dlatego taki a nie innym mój wybór w temacie sterowania roletami :slight_smile:, który poruszyłem dawno temu - Jaki sterownik do rolet (Zigbee)?, mała poprawka do założeń - przycisku nie są przy oknie tylko przy wejściu do pokoju.

2 polubienia