Rolety Inel symulacja położenia rolety

Witam wszystkich,
mam rolety inel spięte centralką producenta inelnet i wrzucone do home assistant integracją:

W tej integracji jest napisane, że rolety nie wspierają położenia więc na stałe jest ustawiona pozycja rolet na 50% aby zawsze można było je zamknąć lub otworzyć. Wyrzuciłem tą linijkę żeby wiedzieć (przynajmniej teoretycznie) czy są aktualnie zamknięte czy otwarte i powiedzmy że to działa.
Ale widziałem, że można sterować roletami w taki sposób aby każdej rolecie wpisać jaki czas potrzebuje na otwarcie i zamknięcie. Dzięki temu mógłbym ustawić symulowaną pozycję np. 30% otwarcia.
Z tym, że jestem dość świeżym użytkownikiem i nie wiem czy w ogóle jest to do zrobienia i jak się za to zabrać.
Czy może ktoś pomóc i podpowiedzieć jak to zrobić?

@Szqudi czy w centralce producenta widać stan położenia rolety? W jaki sposób są sterowane rolety - przycisk, pilot, aplikacja?

W centralce nie widać stanu, można za każdym razem wysłać polecenie zamknij lub otwórz. Rolety nie podają informacji w jakim są stanie.
Widziałem kiedyś gdzieś na forum, że ktoś miał wpięte rolety do centralki satela i mimo braku informacji o położeniu rolety, można było zasymulować czas zamknięcia i otwarcia dzięki czemu można ustawić np. 50%.

To możesz stworzyc encje typu cover z rozpoznawaniem pozycji, poczytaj Custom Component: Cover Time Based - Custom Integrations - Home Assistant Community , oczywiście jezeli sterowanie będzie realizowane przez HA.

zainstalowałem ten komponent i dalej mam problem,
kod ma być taki:

cover:
  - platform: cover_time_based
	devices:
	  room_rolling_shutter:
	   name: Room Rolling Shutter
	   travelling_time_down: 23
	   travelling_time_up: 25
	   open_switch_entity_id: switch.wall_switch_right
	   close_switch_entity_id: switch.wall_switch_left
	   aliases:
	    - room_rolling_shutter

natomiast mój aktualny wygląda tak:

cover:
  - platform: template
    covers:
      roleta_salon_lewa_dolna:
        device_class: blind
        unique_id: Salon_lewa
        friendly_name: "Salon lewa"

        open_cover:
          service: rest_command.inelnet_up
          data:
            channel: 1

        close_cover:
          service: rest_command.inelnet_down
          data:
            channel: 1

        stop_cover:
          service: rest_command.inelnet_stop
          data:
            channel: 1

i na tym utknąłem, jak mój kod dostosować/przerobić aby wpisać czas otwarcia/zamknięcia.

Szedłbym tym tropem.

https://community.home-assistant.io/t/custom-component-cover-time-based/187654/156

Usługę umieścić w skrypcie.

https://community.home-assistant.io/t/custom-component-cover-time-based/187654/164

To dotyczy innej integracji, która nie jest już rozwijana.

Fork tej integracji, składnia wygląda na taką samą, nie mam więc nie przetestuje.

Integracja nie jest rozwijana ale nadal świetnie działa :stuck_out_tongue: Posiłkuj się tematem który jest podobny /