Router Tenda MW6

Witam, zakupiłem router jak w tytule i wszystko chodziło bez problemu do momentu kiedy przez wichury zabrakło prądu. Wtedy router po ponownym włączeniu do niektórych urządzeń przypisał nowe adresy IP przez co urządzenia z nowym adresem straciły kontakt z HA. Pytanie czy ktoś wie jak ustawić “make static adddress” ponieważ ja nie mogę tego znaleźć? Albo alternatywnie idzie powiązać urządzenia tak aby HA wyszukiwał np po nazwie a nie IP?

To sobie niezłego szpiega kupiłeś. Cały ruch idzie przez Chińskie strony
image
AdGuard pokaże Ci całą prawdę.
Co do twojego pytania masz możliwość w ustawieniach nadania stałego IP każdemu z odbiorników.
jak masz na ekranie swoje punkty dostępowe to na dole aplikacji po prawej stronie zobacz ustawienia.
tam znajdziesz zakładkę DHCP i całą resztę. Każde urządzenie możesz nazwać, oraz nadać statyczne IP.
Pozdrawiam

image

Nie wiem kto tu jest większym szpiegiem XD

Szukaj opcji static IP lub podobne nazewnictwo.

u mnie 3 chinskie domeny to około 70% pozostałe nvidia i microsoft :slight_smile:
tylko nvidie i soft microsoftu używam a z chinolami już nie. Na innych MESHach jest ok tylko Tenda próbuje ruch kierować przez CHRL, może dlatego że kupiłem na allegro a nie w oficjalnej dystrybucji i produkt może był skierowany na wewnętrzny rynek chiński.
Po zablokowaniu tych stron Tenda działa ale diody palą się na czerwono :slight_smile:

Niestety nic takiego nie ma :frowning:

Pokaż ustawienia LAN


Wujek google - niestety .

To Cię raczej nie zadowoli:
Reverse engineering, getting root access to Tenda MW6 wifi mesh router

Prosty router do domu bez bajerów niestety.

Tak myślałem :-(, w takim przypadku czy idzie zrobić ustawienia w HA żeby odnajdował urządzenia?

To nie HA ma je odnajdywać tylko na odwrót.
Masz trzy rozwiązania :

  • własny serwer DHCP ( HA ma coś takiego ale nie wiem czy tam to jest ),
  • drugi router który je przydzieli i przypisze,
  • wymiana tego czegoś na ROUTER ( kasa niestety ).

Pytanie czy potrzebujesz MESH ?

To jakie routery meshowe polecacie, dzisiaj mam ostatni dzień na odstapien od umowy więc nie będę długo się zastanawiał.

Jeśli chodzi czy potrzebuje MESH to mam budynek 3 kondygnacyjny i ta Tenda MW6 ogarniała to super.

Jak chcesz dobre to tanio nie będzie.
Chłopaki polecają Ubiquiti i ogarnia to dom wraz z okolicą.
Jest jeszcze Xiaomi AX któryś - nie mam więc nie mogę się wypowiedzieć.

Tu masz wątek :
https://forum.arturhome.pl/t/jaki-router-do-mieszkania/1412?u=krzyszof_k

Czyli taki przykładowo taki:
Access Point WiFi 6 Lite

Ale niech ktoś mnie poprawi.

Adresy IP ustawia się na sztywno w odbiornikach/klientach, a nie pseudo sztywno w serwerze DHCDP.

I tak i nie.
Dla mnie wygodniej jak robi to za mnie router.

Ten system jest dla leniów nie słuchaj tego , urządzenia złapały ci inną adresację bo pewno masz uruchomione w ramach sieci 2 serwery DHCP gdy jeden przestał odpowiadac urządzenia “zadzwoniły” do drugiego.
sieć ustaw tak aby serwer DHCP pracował tylko na routerze głównym a tenda jako AP

:thinking: używam Ubiquiti, leniem nie jestem ale faktycznie nudno u mnie bo żadnych problemów z Wi-Fi nigdy nie miałem. :grin:.

1 polubienie

To się przynajmniej coś o sobie dowiedziałem Xd.
Na co dzień używam Mikrotika i też nie mam problemów z WIFI.

Uporałeś sie jakoś z tematem? Mam ten sam problem. Napisalem do serwisu tendy jak to ogarnać.