RPi4 porty USB problem

Witam!
Mam problem z ustawieniami portu USB, chodzi o to że na RP4 mam zainstalowany HA a w nim Zigbee2QMTT koordynator jest na porcie USB0, mam też zainstalowanego oscama na porcie USB1 i wszystko działa.
Problem jest jak zrestartuję RP4 bo wtedy (nie zawsze) koordynator muszę ustawić port USB1 a oscam USB0.
Jak przypisać te porty na stałe aby RP4 po restarcie na USB0 był koordynator, a na porcie USB1 oscam?

Dublujesz niepotrzebnie identyczny temat:

Zapoznaj się z dokumentacją w części konfiguracji po ID urządzenia, tak aby nie było przypisywane przez system losowo do portu USB przy jego starcie.

Tylko co mam wpisać w pole serial?

Nie będę odpisywał w tym temacie. Proponuję przenieść się z pytaniem do tego, który już istnieje na forum. Z zasady nie należy linkować do grafik na zewnętrznych serwerach/stronach tylko je wklejać na forum. Forum służy wszystkim uczestnikom i gościom poszukującym wiedzy nawet po długim czasie. Staramy się na nim o systematyzowanie wiedzy, a nie jej rozpraszanie.

P.S.
Słowo klucz do szukania pod lupką na forum by-id

Ok dzięki za pomoc już ogarnięte

Ścieżek by-path też można używać - te akurat wiążą z fizycznym portem, w którym jest wpięte urządzenie.
A najłatwiej rozpoznać co jest czym w Ustawienia → System → Sprzęt → Cały sprzęt