RS485 i stacja pogodowa - jak podłączyć

Witam,
Planuje zakupić taką stacje wspierającą komunikację po RS485.

Nie używałem jeszcze tej komunikacji i zastanawiam się czy do jednostki HA musi być podłączona po kablu czy można jakoś inaczej rozwiązać podłączenie.
Dysponuje HA na proxmox na jednostce Lenovo M93p MICRO i3-4360T 8GB 256GB, mam też Zigbee, którego jeszcze nie zdążyłem ogarnąć.

Podpowiedzcie proszę jak najławiej ogarnąć temat.

Dziekuję

Dołożyć parę złotych i kupić stację radiową:

Najłatwiej ale po kablu to konwerter RS 485 do USB. ale tanio nie będzie bo taki dobrze działający konwerter np USB TO RS485 - Waveshare Wiki to około 100 pln.

Można tez taniej i bezprzewodowo ESP8266 (10 zł) + moduł RS485 do TTL (3zł) lutownica w rękę i integracja z HA przez https://esphome.io/ Będzie tanio pod warunkiem że Twój czas nic nie kosztuje :slight_smile:

@Vivaldik
Moje 3 grosze: po pierwsze to wolałbym tu widzieć link do producenta z jakąś dokumentacją zamiast linku do (mam nadzieję, że losowego) sklepu.
Po drugie to w sumie nie jest żadna stacja pogodowa tylko sam anemometr.

Na moje oko to być może jest Fujian Bilian IoT Technology Co., Ltd. Wind speed transmitter BES-WS
http://www.blsensor.cn/index.php/product/index/id/73.html
Jeśli zgadłem, to dokumentacja w linku powyżej, a RS-485 jest tylko warstwą sprzętową, a protokołem jest Modbus-RTU, więc się da zintegrować

Największą wadą takiego rozwiązania jest konieczność doprowadzenia zasilania i kabla do transmisji co w większości przypadkach może ograniczać miejsce instalacji dlatego lepszym wyborem są stacje/anemometry bezprzewodowe.