Satel b-3 kontaktron boczny

Witam,

https://allegro.pl/oferta/satel-b-3-kontaktron-boczny-metalowy-przykrecany-9128219010

Pytanie czy z takiego kontaktrona idzie zczytać stan w HA. Jeśli tak to jak to zrobić?

Pozdrawiam

To jest sam kontaktron (+ magnes), czyli element pasywny, zintegrować go w HA można na tysiąc sposobów, zależy do czego go podłączysz.

Np. budując samoróbkę opartą na ESP8266 czy ESP32, możesz użyć ESPHome

Jeśli masz HA na bazie “maliny”, to możesz podpiąć bezpośrednio do RPi

Jeśli masz np. zintegrowaną centralkę alarmową i ona wystawia stan swoich wejść, to podepnij do niej.

A tu miejsce na pozostałe 997 pomysłów :stuck_out_tongue: (mySensors, integracja z osprzętem z-wave czy zigbee, inne firmware dla ESP itd.)

Centralki alarmowej nie mam. Do rasbery nie da rady podłączyć ponieważ za daleko. Najlepiej jak by było na zigbee i zasilane bateryjnie. Chyba że są kontraktrony na zigbee typowo zewnętrzne zasilane bateryjne?

Na forum było to już omawiane, poszukaj frazy “czujnik otwarcia”.

@macek były omawiane ale czujniki otwarcia typowo wewnętrzne. A ja potrzebuje taki który będzie bezpośrednio narażony na czyniki atmosferyczne.

No to lutownica w rękę i zrobisz to, używając tytułowego kontaktronu, dowolnego bezprzewodowego czujnika otwarcia (dolutujesz się ze swoim kontaktronem równolegle do fabrycznego) i hermetycznej puszki instalacyjnej, elektronikę można dodatkowo zabezpieczyć lakierem.

Tu masz przykład jak zaimpregnować sprzęt przeznaczony do pracy wewnątrz by przetrwał warunki na zewnątrz
http://forum.jdtech.pl/Watek-mijia-lywsd03mmc-termohigrometr-z-wyswietlaczem-lcd-ble?pid=49834#pid49834
(jakkolwiek sugeruję kupić przynajmniej 2 sztuki czujników , które będziesz przerabiał - ułatwisz sobie życie w przyszłości, gdyby jednak sprzęt poległ po kilku latach).

Z góry uprzedzam, że bateryjne zasilanie takich gadżetów jest dość upierdliwe (wiem bo używam sporo takich wynalazków nie od dziś), w szczególności sugeruję wymianę ogniw przed zimą.

Post został podzielony na nowy temat: Fibaro Universal Binary Sensor