Sensor gry League od legends

Cześć, potrzebuje " ograniczyc" trochę granie przez dziecko. Szukam możliwości ogarnięcia gry sensorem on/off. Znacie jakiś sposób?

Zrobisz to z poziomu samego Windowsa - tyle że to blokada programowa i jak dziecko będzie ogarnięte to i tak to pokona.
A w sumie masz z grubsza dwie metody :

  • jak wspomniałem już to z poziomu windowsa czyli zakładasz dziecku zwykłe konto ( bez praw
    Administratora ) i ze swojego konta Administratora z poziomu konsoli nakładasz reguły na konto
    dziecka np : że może się zalogować od godziny do godziny. Wada że reguły są sztywne.
  • druga metoda to na samym routerze ale pod warunkiem że dziecko gra na osobnym sprzęcie.
    Tutaj jest mniej więcej tak samo tyle że wpisujesz od której do której godziny i w jakie dni tygodnia dany komputer ma mieć dostęp do Internetu.
    W routerze masz to dostępne po filtrowaniu adresu karty sieciowej:

Domniemywam że skonfigurowałeś MQTT na komputerze do grania - może wtedy za pomocą przycisku ON/OFF być odciął byś samą kartę sieciową - tego nie wiem , może ktoś inny się wypowie.

Jak masz Windowsa 10 to wklejam to :
Kontrola Rodzicielska

Jeżeli gra jest na steamie to tu masz rozwiązanie
https://community.home-assistant.io/t/steam-sensor-game-detection/49260/7

Krzysztof, dzięki za podpowiedź, ja potrzebuję ograniczyć tylko grę. Sposoby które podałeś znam dokładnie. :slight_smile:

Młody nie gra na steamie w LoL, mam adguard’a, może stamtąd da się wyciągnąć jakieś adresy serwerów. Generalnie chciałem mu zrobić taki Timer, ma do wykorzystania np. 3 godziny w ciągu dnia, i grając odlicza się czas do zera i Adguard’em blokuje mu grę.

Zobacz na Projekt https://gitlab.com/iotlink/iotlink/-/wikis/Addons/Windows-Monitor

Na forum: https://forum.arturhome.pl/t/iot-link-monitorowanie-komputera-laptopa-wakeup-shutdown-logoff-uruchamianie-aplikacji-i-wiecej/963

W programie można skonfigurować sensory ProcessMonitor w addons
C:\ProgramData\IOTLink\Addons\ProcessMonitor możesz stworzyć swój własny sensor dla jakiegokolwiek procesu uruchomionego w windows gdzie będzie przyjmował stan uruchomiony/ nie uruchomiony, sensor ten możesz wykorzystać do odliczania czasu w NR .

Plik config.yaml w C:\ProgramData\IOTLink\Addons\ProcessMonitor


  #AnyDesk: !include apps/AnyDesk.yaml
  Chrome: !include apps/Chrome.yaml
  Discord: !include apps/Discord.yaml
  #Firefox: !include apps/Firefox.yaml
  #OBS: !include apps/OBS.yaml
  #Origin: !include apps/Origin.yaml
  #Plex: !include apps/Plex.yaml
  #Plex: !include apps/Plex-Server.yaml
  #Rambox: !include apps/Rambox.yaml
  #Skype: !include apps/Skype.yaml
  #Steam: !include apps/Steam.yaml
  #TeamViewer: !include apps/TeamViewer.yaml
  #VLC: !include apps/VLC.yaml
  #Zoom: !include apps/Zoom.yaml
  #Zoom-InMeeting: !include apps/Zoom-InMeeting.yaml

Screenshot - 17.08.2021 , 10_35_48 !

Pliki monitorowanych aplikacji, po prostu skopiuj któryś i przystosuj dla danej aplikacji/gry

Stan monitorowanej aplikacji:
Screenshot - 17.08.2021 , 10_40_15

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Coś będę myślał w temacie, w razie czego będę Cię “nękał”.
Pozdrawiam.