Smlight slzb-07mg24

No właśnie dlatego pisałem, że HA chyba nie jest dla Ciebie…
powiadomienia aplikacja-mobilna home-assistant-app zdalny-dostęp

Ale dlatego, że nie ma takiej możliwości ? Czy jest to za trudne dla mnie :slight_smile:

Nie masz chęci czytania, czy rozszerzania swojej wiedzy samodzielnie, tylko wpadasz na forum i pytasz o jakieś totalne podstawy czegokolwiek, czego właśnie dotykasz (i tak robisz “post w post”, więc wnoszę z tego, że nie poświęcasz wystarczającego czasu na rozeznanie tematu samodzielnie).

W tym wypadku wręcz przegiąłeś bagietę, by nawet nie przeczytać tego co nam pokazujesz ucięte na obrazku.

Może podlinkuję repozytorium tego komponentu niestandardowego (hmm mówisz że jesteś początkujący, a już HACS masz na pokładzie…)

by zacytować to, czego nie przeczytałeś (i jest istotnie ucięte na obrazku)

over LAN and/or Cloud.

Może jeszcze dodam, że ta integracja dotyczy tylko i wyłącznie ekosystemu eWelink (czyli chmurowego rozwiązania iTead/Sonoff), a w dokumentacji są wspomniane jakieś urządzenia Zigbee Sonoff tylko dlatego, że za pomocą tej integracji można też integrować sprzętową bramkę zamkniętego systemu eWelink, a stanowi ona również zamkniętą bramkę Zigbee bo ma zamontowany w środku koordynator Zigbee (coś w guście mostka Hue, ale obsługuje nie Philipsa/Signify, tylko osprzęt Sonoff/iTead/eWelink).

ALE wybrałeś inne, otwarte rozwiązanie (Z2M), oczywiście możesz wyrzucać dalej kasę na kolejny sprzęt, ale chyba nie tędy droga (bo obstawisz się bramkami/mostami do różnych niekompatybilnych wzajemnie ekosystemeów, a na Hue + Tuya + Xiaomi + eWelink + Z2M zaraz braknie Ci kanałów na kolejne sieci Zigbee - tu przypomnę pomimo pozornie dużej ilości kanałów tylko 4 są do realnego wykorzystania).

W ogóle nie tędy droga, bo sieć kratowa Zigbee działa dobrze gdy jest w niej stosunkowo dużo urządzeń (w tym routery)


Nie będę pisał, że coś-tam jest za trudne, bo jak widać obrałeś kierunek całkowicie pionowo pod górę, a mimo to masz jakieś postępy (chociaż powiem szczerze kusiło mnie by namawiać Cię na instalację HAOS-generic, skoro Zimaboard to po prostu zwykły pecet, ale rozumiem, że chcesz się rozwijać w kierunku potrzebnym na jakichś studiach inżynierskich czy w ogóle do pracy w szeroko pojętym IT).


W ogóle w odniesieniu do sprzętu Zigbee integrowanego za pomocą Z2M chwilowo zapomnij o jego producentach, to nie będziesz miał pomysłów by próbować używać integracji jakiegoś zamkniętego systemu tylko dlatego, że wyprodukowała (czy tam obrandowała) go ta sama marka, którą jest opisany jakiś sprzęt Zigbee, który akurat używasz w całkowicie otwartym rozwiązaniu jakim jest Zigbee2MQTT.

1 polubienie

…a gdzie masz zainstalowany broker mqtt? Właśnie z nim łączy się HA (z zainstalowaną integracją MQTT).
Przebieg wymiany informacji w obu kierunkach jest taki: ZIGBEE<>MQTT<>HA
Wnioski z progresu mam podobne do @szopen - braki w elementarzu nie do zaakceptowania.