Sofar Solar inwerter - odczyt danych bezpośrednio przez fabryczny DataLogger

Takie cos dostaje z falownika, nic nie zmienialem w nodach KTL

Dodakowo przy Deployu w Redzie mam taki komunikat

image

Moze to jest przyczyną ?

Buffer[28] - to jest akurat ramka o rawidłowej długości. Z poprzedniego wpisu widać, że otrzymujesz ramki dluższe niż 28.
Czy jest chocby jeden prawidłowy odczyt z danego banku rejestrow. Nieprawidłowe i tak będą odrzucane.

Te drugie komunikaty generowane są ponieważ uzywany edytor monaco rygorystyczniej sprawdza składnie ale nie wpływa to na dzialanie.

Hej,
Szukam i albo padło mi na oczy albo coś nie tak,
co trzeba zrobić aby wartość dziennej produkcji z sofara (przez mqtt) była widoczna w panelu energia ?
Co należy dodać?
W konfiguracji mqtt mam taki wpis
image

i po dodaniu tego do panelu energia mam błąd
taki
image

Podpowiecie ?

state_class: total_increasing

Dzięki, chyba pomogło :slight_smile:

edit

Kurde, teraz mam problem z rozjeżdżającymi się danymi.
np dziś
dane pobrane z sofara dot. dzisiejszej produkcjii
image
A w panelu energii taka sytuacja
image

pokazuje więcej niż w rzeczywistości wyprodukowało.
Dane te pochodzą z tej samej encji czyli wyprodukowano dziś.
Wydaje mi się że to może być spowodowane tym skokiem w dół który jest widoczny na wykresie, pytanie tylko w jaki sposób to wyeliminować lub naprawić aby nie było takiej sytuacji ?

Mam tak od kilku dni gdy zmieniłem encję przekazującą dane. Wcześniej wyprodukowane kwh pobierało z chmury, a teraz lokalnie przez mqtt. Wcześniej było ok, ale teraz coś pozmieniali w chmurzę i nawet przez kilka dni nie ma danych z chmury.

Mówiłem Ci żebyś to dokończył (dobrze pamiętam ?) :wink:
@_wesley wprowadził filtry na takie ewentualności.

Który ja mam flow ściągnąć aby działało?
Wersja modułu LSW3_15_270A_1.32
Extended System: V1.1.00.0B

Ci co pobierają nie raportują. Jaki masz falownik?

Falownik Sofar 8.8KTLX-G3

Raczej ten od @_wesley, taki namotany :slight_smile:

kurde masz gdzieś link do niego i opisu?

Link nad pierwszym Twoim wpisem. Opisu na temat tej integracji nie ma, wszystko jest tylko w tym temacie (w całym internecie).

… edit @pab11o muszę cię zmartwić, dla inwerterów -G3 może nie zadziałać. Dla tego falownika adresacja rejestrów nie pasuje do żadnego ze schematów. Wymagałoby modyfikacji do zgodności dla dokładnie Twojego.

Kurde musiałem cały kod przebudować. Trochę to przekonfigurowałem bo ja nie mam akumulatorów zobaczymy jutro co z tego będzie.

Dużo roboty cię czeka. Z odrobiną samozaparcia prawdopodobnie będziesz musiał dostosować do tej dokumentacji
https://solaranzeige.de/phpBB3/viewtopic.php?f=33&t=2823
Storo masz nowy falownik to adresy modbus będą prawdopodbnie pasować do tej rozpiski.
Trzeba dostosować w nodach KTL adresy początkowe banków.

nie zrobiłbyś m i tego?

Nie mam dostępu to takiego sprzętu. W sofarze wszystko się szybko zmienia i zależy nawet od wersji firmware. Prawdopodobnie chciałbyś na “już” , a ja w tej chwili nie mam czasu. Poczekaj do jutra, gdy nie zadziała to się zobaczy.
Przeważnie pomagałem przez zdalny pulpit ale nie wszyscy to akceptują.

No właśnie rozmawialiśmy chyba o tym, ja coś dorobiłem ale chyba to nie to było :slight_smile:

Czy to chodzi o tego noda

?

wolał bym Ci podać adres do mojego HA było by łatwiej :slight_smile:

Tak… chodzi o ten. Tam są też inne filtry.

Właśnie oglądam, ale nie do końca wiem co ona filtrują :slight_smile:
np zerowanie wartości…