Sonoff zigbee bridge

Ma ktoś może sonoff zigbee bridge ? wgrałem tasmote, niby działa ale w aqara wall switch (podwójny) wkrywa mi tylko encje baterii. Czujnik ruchu aquara wykrywa i tworzy odpowiednie encje

co ciekawe w logach kliki wykrywa

Wgrywałeś sama tasmote czy dogrywałeś jeszcze plik ncp-uart ? Jak nie tu masz YT i blog:
YT

Blog

Plik do chipu zigbee też wgrałem, właśnie wg. instrukcji którą podałeś

@Mario widzę, że zamówiony Sonoff Zigbee Bridge dotarl i już z nim walczysz :slight_smile:. Skąd pomysł na to urządzenie? CC2531 się nie sprawdził? Czy na Sonoff da się zrobic podstawowe automatyzacje on/off urządzeń Zigbee tak aby to dzialalo niezależnie od HA?

Tak, już przyszedł :slight_smile: cc2531 często mi się wysypywał, i żona zaczęła marudzić że światła nie może gasić hehe raczej niezależnie od ha nie da się zrobić żeby działał, soft jest specjalnie pod HA. Narazie sparowałem czujnik ruchu (działa ok), a przełącznik coś właśnie nie chce działać. Będę jeszcze testował i daj znać. Plus jest taki że nie trzeba mqtt i zigbee2mqtt , tylko integracja w ha

Żale żony są zrozumiałe, na to trzeba uważać :grin:
dlatego pytałem o podstawą automatykę w bridge bez HA a tu niestety lipa :frowning: Troche to dziwne bo oprogramowanie Tasmota umożliwia takie sterowanie.

Jeszcze popatrzę ale z pierwszego rozeznania to działa tylko z HA. jak narazie włącznik xiaomi nie działa, będę musiał sparować go z bramką Xiaomi bo mi żona głowę urwie jak znowu będzie musiała schodzić na dół. Dziwne bo w logach kliki wykrywa ale encje tworzy tylko od baterii.

Przez bramkę Xiaomi V2 działa i normalnie zaimportowało mi encje. Chyba kiedyś to nie działało taki mi się wydaje. No nic narazie jestem skazany na chmurę z tymi przełącznikami aquara

@Mario jak się sprawuje sonoff po dłuższych testach? Dodałeś do niego jeszcze jakieś urządzenia?
Zastanawiam się czy warto przesiąść się z cc2531.

U mnie działają:
Czujnik Ruchu PIR SNZB-03 Sonoff - ZigBee
Czujnik Temperatury i Wilgotności Sonoff - ZigBee
Dotykowy włącznik bez N Zera ZigBee Sonoff TUYA 3C

Post został podzielony na nowy temat: Wyświetlenie na telefonie temperatury z wielu czujników