SpeedTest - brak encji

Czy po aktualizacji HA do wersji 5.13 też Wam przestał działać SpeedTest? Reinstalowałem, ale dalej jest to samo :frowning:

Zrobiłem też aktualizację supervisora i chyba nie było wcześniej w integracjach Home Assistant Supervisor, ale tu nie jestem pewien.

To chyba nie po OSie tylko po aktualizacji do core-2021.4.0. Ja musiałem wracać. Dużo integracji przestało działać: Pi-Hole, SpeedTest, Spotify i najbardziej problematyczna, której nie potrafiłem uruchomić - Miio (przestały działać nawilżacze, odkurzacz itp. Ktoś też tak miał ?

Powiem tak: nikt “normalny” (nie obrażając nikogo), kto nie chce problemów nie robi aktualizacji do wersji z koncówką “0”. Stosuje tę zasadę od kilkunastu lat do wszystkich systemów i uwierz mi, brak tego pośpiechu naprawdę pozwolił mi zaoszczędzić spory kawałek życia :grin:.

Robiąc migawki w Proxmoxie nie ma problemu aby się odtworzyć dlatego większego ryzyka nie ma. A wracając to tematu SpeedTest faktycznie przestaje działać po OS 5.13. Podniosłem tylko to i wszystko wygląda ok poza SpeedTestem.

Tak też myślałem, że to OS. Muszę poczekać, bo po snapshocie sporo zmian było :frowning:
Faktycznie, integracja ze Spotify leży :frowning:
EDIT: Spotify po reinstalacji działa :slight_smile:

Mam tylko oczyszczacz powietrza korzystający z integracji Miio, ale dał się ponownie skonfigurować w GUI (a w configuration.yaml zakomentowałem) drugim problemem była całkowita zmiana nazwy encji, więc musiałem poprawić sobie konfiguracje w paru innych miejscach (korzystam z jego atrybutów).

Reszta pewnie “wyjdzie w praniu” a speedtesta akurat przestałem używać po dogłębnym przetestowaniu zdalnego łącza dość dawno (skoda mi danych pakietowych bo to LTE, swoją drogą wszystkie moje instalacje są na łączach GSM więc oszczędzam dane).

@mstefanowicz @pawelwaz
Nie mam teraz czasu na testy i eksperymenty, ale generalnie wersję systemu można cofnąć z konsoli
ha os update --version 5.12

PS czytałem breaking changes przed update, więc nie byłem jakoś specjalnie zaskoczony sytuacją z Miio
i popieram @macek - jeśli z jakiegoś powodu nie ma ciśnienia na update też radzę poczekać do wersji z poprawkami - ja miałem “ciśnienie”, bo ciekaw byłem serwerów statystyk, ale padły po 9 godzinach pracy…

Ja mam oczyszczacz, który jeszcze nie jest wpierany - 3C więc i tak nie działa. Najbardziej bolą mnie nawilżacze. Też komentowałem ich konfigurację i próbowałem dodać tę “nową” z poziomu integracji jednak mogłem. Dostawałem okno w stylu “nie można załadować integracji” więc został tylko powrót do poprzedniej wersji.

I to się nazywa świadomy użytkownik, zanim zrobi update najpierw przeczyta co i jak, brawo TY :exclamation:

U mnie też po aktualizacji OS wysypał się SpeedTest.

U mnie po aktualizacji OS, SpeedTest dalej działa, nie aktualizowałem core. Jednak na innej instalacji aktualizowałem OS i core - SpeedTest się wysypał, po powrocie do core-2021.3.4 sytuacja się nie zmieniła.

1 polubienie

Po aktualizacji Core do wersji 2021.04.1, działa SpeedTest

Szybko się chłopaki ogarnęli z fixem :slight_smile:

Dawno nie używałem i niestety, ale wersja GUI niespecjalnie mi odpowiada - w przeciwieństwie do dawniejszej konfiguracji YAML (która obecnie nie działa) nie da się wybrać serwera, który uważam za najbardziej miarodajny z mojego punktu widzenia, bo po prostu ani automat go nie wybiera, ani nie jest dostępny na liście, za to mam sporo serwerów niemieckich i czeskich, a polskich jak na lekarstwo…

SpeedTest działa ale integracja Miio nadal nie. Nie mogę jej w ogóle dodać bo dostaje taki błąd:

obraz_2021-04-09_124233

Ktoś tez tak ma ?

u mnie Miio dodałem, ale wentylator z oczyszacza zmienił nazwę na zhimi.airpurifier.mc1, a reszta encji wypadła (temp, wilgotnośc itd), czekam cierpliwie na kolejną wersję

Nie, ale spróbuj wyczyścić cache przeglądarki (albo użyj takiej w której nie otwierałeś nigdy GUI tego HA).

Raczej się nie doczekasz powrotu starej nazwy, tak swoją drogą on nigdy nie miał dodatkowych encji, a wszystkie atrybuty są na swoim miejscu (tylko nazwę encji trzeba podmienić w konfiguracjach).

oj nie zgodzę się, u mnie były normalne encje, jak poniżej, aczkolwiek co do atrybutów to masz rację, więc trzeba będzie zrobić encje

A wiesz jak się oryginalnie te encje nazywały? (to bym poszukał w historii), bo “sypialnia temp” to też mam i to akurat kiedyś wysupłaną właśnie z oczyszczacza, ale przez template, stąd pamiętam, że nie miałem takiej encji, bo musiałem korzystać z atrybutów, a oczyszczacze mamy akurat identyczne. (Air Purifier 2 (mini) = zhimi.airpurifier.m1).
Edit: jednak nie mamy identycznych - przeoczyłem literkę c… czyli masz “2S”, a ja “2 mini”…
Czyli powyższe nieaktualne, bo inny model to mogłeś mieć inaczej.

Pozostaje pytanie w którą stronę pójdzie ujednolicenie obsługi różnych modeli - dostanę nowe encje, których nigdy nie miałem (chociaż w sumie i tak mogę wywalić template, bo się dorobiłem samodzielnych czujników już chyba w każdym pokoju), czy po prostu encje dublujące istniejące atrybuty pójdą w zapomnienie.

U mnie po instalacji wersji core-2021.4.3 nadal problem z dodaniem integracji Miio:

ha_1

W logach cora mam:

2021-04-10 16:28:30 ERROR (MainThread) [homeassistant.config_entries] Error occurred loading configuration flow for integration xiaomi_miio: No module named ‘miio.gateway.gateway’; ‘miio.gateway’ is not a package
2021-04-10 16:28:30 ERROR (MainThread) [homeassistant] Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/config_entries.py”, line 573, in async_create_flow
integration.get_platform(“config_flow”)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/loader.py”, line 485, in get_platform
cache[full_name] = self._import_platform(platform_name)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/loader.py”, line 490, in _import_platform
return importlib.import_module(f"{self.pkg_path}.{platform_name}")
File “/usr/local/lib/python3.8/importlib/init.py”, line 127, in import_module
return _bootstrap._gcd_import(name[level:], package, level)
File “”, line 1014, in _gcd_import
File “”, line 991, in _find_and_load
File “”, line 961, in _find_and_load_unlocked
File “”, line 219, in _call_with_frames_removed
File “”, line 1014, in _gcd_import
File “”, line 991, in _find_and_load
File “”, line 975, in _find_and_load_unlocked
File “”, line 671, in _load_unlocked
File “”, line 783, in exec_module
File “”, line 219, in _call_with_frames_removed
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/xiaomi_miio/init.py”, line 5, in
from miio.gateway.gateway import GatewayException
ModuleNotFoundError: No module named ‘miio.gateway.gateway’; ‘miio.gateway’ is not a package
During handling of the above exception, another exception occurred:
Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py”, line 120, in async_init
flow = await self.async_create_flow(handler, context=context, data=data)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/config_entries.py”, line 580, in async_create_flow
raise data_entry_flow.UnknownHandler
homeassistant.data_entry_flow.UnknownHandler

Ktoś jest w stanie pomóc ?