[Sprzedam] SBC i osprzęt do Raspberry Pi (lub innych SBC)

Ogłoszenia AKTUALNE

  1. "UPS" do RPi sam UPS identyczny z tym z linka (tylko obrandowany “Kuman” za pomocą nalepki na kartoniku i bez akrylowej obudowy jak pod linkiem do Amazonu, edit: teraz i na AMZ sprzedają bez akrylu), pasuje do dowolnego modelu RPi - jest łączony zewnętrznym kabelkiem (lub poprzez dolutowanie do pinów GPIO, nie był lutowany); używany sprawny, 60zł
    Parę ciekawostek - po pomiarach ładowania oraz rozładowania (jako obciążenie pracował Tinkerboard S z włączonym WiFi i pracującym playerem audio - daje to okolice 0,5A) obliczyłem prawdopodobną rzeczywistą pojemność akumulatora i wynosi ona 4180mAh (przy założeniu znamionowego napięcia 3,7V i tu Chińczyk zaskakuje pozytywnie, bo na akumulatorze deklaruje tylko 3800mAh a realna pojemność jest 10% wyższa), natomiast sprawność przetwornic to ~84,5% (założenie - przetwornica ładowania i robocza mają równe sprawności - układy są identyczne, to delikatne uproszczenie - straty na ładowaniu i rozładowaniu samego aku wrzucam w straty przetwornic). Rzeczywiste wyniki ze zdjęć poniżej są minimalnie inne (nawet wychodzi minimalnie większa pojemność: 4189mAh i nieco niższasprawność 84,4% ale jak przypuszczam sam błąd pomiarowy jst większy niż rozbieżności z tych 2 pomiarów).


    tu nieco lepiej widać LEDy

    ładowanie

    rozładowanie

dodatkowe zdjęcie obrazujące rozmiar (pd spodem jest Tinkerboard, który jest w rozmiarze typowej RPi - jest on zgodny wymiarami mechanicznymi 1:1 z RPi3)


  1. Oficjalna obudowa standardowa dla RPi3B/3B+ w kolorze szaro-czarnym, brak gumowych nóżek. 25zł
    https://www.farnell.com/datasheets/2020821.pdf
    Raspberry Pi Obudowa Raspberry Pi 3/3B/3B+ (RPI3-CASE-BLK-GRY) - Morele.net

  1. Obudowa “Icy Box IB-RP102+” dla RPi 4B, 3B+, 3B, 2B (wymienna wkładka dla kompatybilności z 4B) 70zł (teraz jest sporo taniej na Amazonie, jednak negocjacji ceny nie przewiduję, edit: już nie jest taniej 16,45€ z VAT DE = 17€ z VAT PL)
    Na zdjęciach “modelem” jest mój audio-player na bazie Tinkerboard S (stąd brak karty TF, bo ma wbudowany eMMC) tu jest to nieco zmodowana konstrukcja, ale egzemplarz do odsprzedania jest zasadniczo jak nowy (nawet w oryginalnym pudełku) oczywiście żadnego komputerka SBC nie dorzucam w gratisie



  1. Obudowa “Labists” dla RPi 4B, używana, w zestawie nowe radiatory, ale wentylatora brak (fabryczny zatarł się - obecnie zamontowany jest jakiś inny pasujący), konstrukcja jest sensowna przy zastosowaniach “fotograficznych” - obudowa ma miejsce na montaż typowego modułu kamery dedykowanej dla RPi oraz ma typowy gwint fotograficzny - możliwość zamontowania na dowolnym typowym statywie 35zł
    zdjęcia potrzebne, bo zniknęła z rynku, statywik widoczny na pierwszym nie jest na sprzedaż, swoją drogą obudowa nie jest koślawa, tylko zdjęcia mi nie wyszły ( i nawet prostowanie perspektywy chyba bardziej im zaszkodziło niż pomogło)



  1. Obudowa “Digitalrise” dla RPi 4B, sama obudowa, zero akcesoriów, 25zł (nie wiem czy chcę ją sprzedać :stuck_out_tongue: bo nie do końca ogarniam które Pi ostatecznie ma być w której obudowie)
    https://www.amazon.de/gp/product/B07YS9JFMK

  1. Antena GSM kierunkowa logarytmiczna = ogarnia pasma od 700MHz do 2,6GHz więc nadaje się nie tylko do GSM/LTE/5G kabel 5m złącze SMA (możliwy gratis w postaci pigtail’a do modemu USB Huawei lub ZTE), używana jakiś czas tylko wewnątrz pomieszczeń, więc stan idealny; 80 zł/szt (mam dwie takie)
    Delock Products 12001 Delock LTE Antenna SMA plug 7 - 9 dBi directional with connection cable (RG-58, 5 m) white outdoor
    Delock Products 12001 Delock LTE Antenna SMA plug 7 - 9 dBi directional with connection cable (RG-58, 5 m) white outdoor
    jest jeden szkopuł i jest on taki, że obie znajdują się w tzw. zdalnej lokalizacji gdzie bywam średnio co pół roku

Jeśli kwota jest w zł/szt. to pewnie mam przynajmniej 2 szt. do zbycia, jeśli zł to sztuka jest tylko jedna, w razie sytuacji, gdy sprzętu jest mniej niż chętnych to schodzi w/g kolejności zgłoszeń (czasem po prostu niektóre przedmioty są zarezerwowane i czekam na decyzję, nie sprzedaję tego na żadnym portalu ogłoszeniowym - wyłącznie tutaj, ale najbliżsi znajomi zostali powiadomieni w 1 kolejności). Ogłoszenie jest zawsze aktualne - będę po prostu skreślał nieaktualne fragmenty i ewentualnie dorzucał jakiś sprzęt, który mi się już nie przyda.

PS

  • faktur nie wystawiam, bo to nadwyżki sprzętu z moich prywatnych projektów
  • nie daję też gwarancji i wykluczam rękojmię, większość sprzętu jest nieużywana (w sensie prawnym jest używana, bo jest w moich rękach minimum pół roku), a jeśli coś było używane, to jest sprawdzone i sprawne, chyba że jest jakaś inna uwaga na ten temat (szczegóły na PW, bo na skompletowanie tej listy i tak poświęciłem sporo czasu)
  • negocjacja cen jest możliwa, ale proszę o litość - każda z kwot wymienionych w opisie powyżej jest niższa od ceny zapłaconej podczas zakupu, więc tu druga zasada rezerwacji zgłoszeń - w takim wypadku biorę pod uwagę wyższą ofertę.

Cześć, jestem zainteresowany Jetson nano, Aktualne ?

Aktualne, zgodnie z zapowiedzią

reszta na PW


na obrazku wyżej oczywiście jest inny system niż dedykowany dla jetsona, ale chciałem na szybko pokazać, że to wersja 4GB RAM, a nie zubożona 2GB

Świetnie :slight_smile: to proszę o dane do przelewu na 730xxxxx2

Ogłoszenia już NIEAKTUALNE (aktualne są w PIERWSZYM poście, wyżej)

  1. SBC nVidia Jetson Nano Developer Kit (moduł “procka” i płyta główna to bodajże “A02”) + metalowa obudowa Waveshare (v1) + jakiś średnio dopasowany wentylator (ale chłodzi wystarczająco skutecznie) + zasilacz 5V 4A; sprzęt używany sporadycznie (tzn. uczestniczył w 1 projekcie) 450 zł
    NVIDIA Jetson Nano w zastosowaniach brzegowych SI i edukacji
    tak wygląda w obudowie (fotka z czasów gdy był podpięty do zasilacza USB, obecnie zasilacz ze złączem “beczka” umożliwia pracę w “trybie dużej mocy”)
    magnifier_20200709_183855sml_crop

  1. HiFiBerry DAC+ Zero; używany 80zł sprawdzony i sprawny, mogę dorzucić kołki dystansowe do skręcenia go z RPi0/0W/0W2 (ponieważ podobno są problemy z dostępnością sprzętu to opcjonalnie mogę sprzedać też RPi0WH to wersja z fabrycznie wlutowanymi GPIO, więc nie wymaga lutowania - cena do ustalenia, ale propozycja wstępna to 80zł, czyli zestaw RPi0WH+DAC+kołki = 160zł)
    https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-dac-zero/

Fotki zestawu opisanego w punkcie 2. (karta TF Samsung high endurance nie wchodzi w jego skład, jest to przykładowa karta jaką zalecam do jakichkolwiek starszych modeli RPi jeśli system ma nie być na ssd)







Zawartość pliku config.txt (ten na partycji boot) dla kombinacji sprzętu jak na tych zdjęciach (w szczególności mam na myśli Hifiberry DAC+ Zero)

[cm4]
otg_mode=1
[all]
disable_splash=1
disable_overscan=1
hdmi_drive=2
hdmi_blanking=1
hdmi_force_edid_audio=1
hdmi_force_hotplug=1
hdmi_group=0
dtparam=i2c_arm=on
dtparam=i2s=on
dtparam=audio=off
dtoverlay=hifiberry-dac
#dtoverlay=disable-wifi
#dtoverlay=disable-bt

do wykorzystania np. z moOde audio player


  1. Przejściówka mini-HDMI → HDMI (męskie mini do żeńskiego pełnowymiarowego), pasuje np. do Raspberry: Pi Zero, Zero W, Zero 2W 15zł

  1. Obudowa “Tall case PiJuice” kompatybilna z RPi 2B/3B/3B+ oraz osprzętem PiJuice (m.in. ich “UPS” dla RPi), w zestawie obudowa (żaden dodatkowy otwór nie był wyłamywany) + gumowe nóżki; 145zł
    (kupiona chyba w najgorszym momencie - cena była dość absurdalna, nie wiem co mnie podkusiło, to z czasów gdy HA miałem na RPi3B, obudowa ostatecznie nie była użyta,
    ale i tak nałapała rysek i palcowań “od patrzenia” i przekładania z kartonu w karton, bo niestety jest z wykończeniem “na wysoki połysk”, w tym wypadku cena oczywiście do negocjacji i to nawet dość głębokiej :stuck_out_tongue: )

    PiJuice - Tall Case – Pi Supply
    zdjęcia by się przydały




Ogłoszenia z tego posta nieaktualne (ale AKTUALNE są w poście na samej GÓRZE)