Sprzet pod HA + Frigate w 2024 - CPU vs TPU vs NPU

Chyba jednak nie przeczytałeś tego co podlinkował @szopen, tam właśnie opisałem na świeżo swoje testy:

W tych testach wykorzystywałem jako detektor dla Frigate i modele AI z Openvino, które implementuje w swych iGPU Intel od 6-gen procesorów. To tylko testy, produkcyjnie używam Coral TPU mini PCI-e.

Jeśli chcesz wykorzystać dysk/dyski które już masz, to musisz patrzeć też pod tym kątem przy wyborze sprzętu. Jak dla mnie to zawsze musi być sprzęt z CPU Intel a drugim wyznacznik jest prosty, uzyskać jak najmłodszej generacji sprzęt za relatywnie niższą kasę. Przekłada się to na obsługę nowszych technologi jak np dekodowanie/kodowanie w H265 oraz energochłonność.

Jeśli nie straszne Ci zawiłości konfiguracji sieci, potrafisz zarządzać usługami serwerowymi itp, to możesz przebierać w sposobach instalacji. Spora część użytkowników HA wybiera wirtualizację (Proxmox). Część dokłada do tego własne kontenery. Inni preferują środowisko Docker (jak ja) ale jest spore grono użytkowników, którzy pomimo znacznej wiedzy i umiejętności informatycznych, czy nawet programowych, wybierają insatację HAOS + AddOn z uwagi na najmniejszy nakład serwisowy takiej instancji.

1 polubienie