SSL - dostęp do HA z apki na telefonie Android nie działa

Szukałem, ale niestety nie znalazłem, a nie chce nic bardziej zepsuć.
Teraz ciekawostka, uruchomiłem ponownie HA któryś już raz i oczywiście nadal nie można się połączyć, ale dostałem powiadomienie o automatyzacji, jak to możliwe?
A może ktoś z Was wrzucić zrzut jak macie ustawione w HA w “Sieć” adresy na internet i lokalna sieć, oraz ustawienia w aplikacji towarzyszącej - informacje o połączeniu? Może mam jakieś babola.

Zrobiłem też próbę z dodatkiem NGINX jak w poście https://forum.arturhome.pl/t/problem-z-domena-i-ssl/322/29?u=michal0111
i w sieci LAN śmiga i u mnie i na Redmi5, ale teraz jest problem, że nie mogę się dostać z zewnątrz też na obu telefonach. Zrobione wszystko jak opisywał rafkan

Zauważyłem jeszcze coś. Do tej pory nie było problemu z połączeniem się z jeszcze jednyme tabletem który jest na androidzie 10, aż do dzisiaj. Wyskakuje ten sam błąd że nie może się połączyć… sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.
Czy możliwe jest że np router blokuje po kolei urządzenia? Tel Redmi5 działał do czasu, na tablecie starym też działało przez chwilę, na tym z 10 też działało do dzisiaj.

Edit:
Kolejna rzecz, czy jak tam ma ustawione adresy to nie powinienem się łączyć lokalnie?
haas
Oczywiście adres HA to 192.168.8.162/24 i nawet tym telefonem co zawsze się łączyłem teraz nie mogę, przez przeglądarkę na kompie działa.