Stacja Pogody do Home Assistant

Jeśli stacja (obojętnie jakiego producenta) jest w stanie wysyłać dane do Weather Underground to jest taki komponent niestandardowy (dostępny też w HACS)

plus jest taki, że otrzymujemy też personalizowaną prognozę dla lokalizacji stacji (od WU),
minusy, że

  • trzeba odnawiać token WU na darmowym kocie (raz na rok, chyba, że się coś zamieniło)
  • tłumaczenia na PL są do kitu, a autor jak na razie olał dawny PR z korektą…
  • od czasu do czasu bywa zwracany niepoprawne wskazanie (przy problemach z łącznością)

Raczej nie ma takiej możliwości, to jest prosta stacja, bez fajerwerków.

Edit:

Maurycy dzięki ! Działa, jest temperatura i wilgotność oraz opady.

U mnie jest takie coś:

  - platform: mobile_alerts
    phone_id: AAAAAAAAAAAAAA
    devices:
      - device_id: XXXXXXXX
        name: TEMP1 
        type: t1
      - device_id: XXXXXXXX
        name: RH1 
        type: h    
      - device_id: XXXXXXXX
        name: BATT1
        type: lb     
    

      - device_id: YYYYYYYYYYY
        name: TEMP2
        type: t1       
      - device_id: YYYYYYYYYYY
        name: RH2
        type: h            
      - device_id: YYYYYYYYYYY
        name: BATT2
        type: lb    

Z tego będziesz miał encje sensor.batt1, sensor.rh2 - a dalej już z górki :slight_smile:

Jutro podziałam. Nie wiedziałem, ze jest sensor.batt.

Witam wszystkich, podążając za tym wątkiem, udało mi się zintegrować dość popularną i dość tanią stację METEO SP89B (cena na znanym portalu 390 zł) za pomocą Lilygo LORA32 (moduł radiowy z ESP32 na pokładzie, cena u dalekowschodnich kolegów 90 z) i oprogramowania openMQTTGateway v1.7.0

Polecam filmik:

WAŻNE: Należy pamiętać o wybraniu właściwej wersji oprogramowania na open MQTT (w przypadku tej stacji: lilygo-rtl_433-fsk)

Nie jest to rozwiązanie tak popularne jak dongle USB, ale też nie wymaga podłączania fizycznie do serwera HA, LORA32 może leżeć gdziekolwiek bliżej stacji pogodowej, o ile jest zasięg wifi (jest miejsce na zewnętrzną antenkę), roboty na góra 10 minut i to rozwiązanie było tutaj wspomniane klika razy, ale bez rozwinięcia.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam na priv.

1 polubienie