Sterowanie oświetleniem w korytarzu

Panowie długo obserwuję już zachowania pozostałych domowników w kwestii światła w łazience. Od kiedy zrobiłem automat w kuchni często światło zostaje zapalone po wyjściu z łazienki przez domowników. Rozwiązanie na podstawie samej czujki ruchu i włączniku (switchu) raczej nie rozwiąże problemu jest zbyt dużo zmiennych. Ja zacząłem kombinować w tym kierunku Inteligentne oświetlenie w łazience.
W moim przypadku jest prysznic więc jest trochę łatwiej. W przypadku wanny pomyślał bym nad czujnikiem temperatura na wannie (od zewnętrznej strony). Raczej żona w wannie nie morsuje więc jest tu możliwość pokombinowania.

Tu próbuje uzyskać, że nawet światło włączone z palca zgaśnie - tylko później .

Bez dodatkowych czujników ciężko to ogarnąć. Dlatego poszedłem w kierunku czujnika odległości dla kibelka i lustra. Mam już leżeć czujnik tylko czasu brakuje na testy. Tak jak pisałem w przypadku wanny zastanowił bym się na czujnikiem temperatury np. Sonoff DS18B20 można podkleić go od spodu wanny do tego jakieś ESP i powinno działać. Jeśli temperatura większa od X żona w wannie. Jeśli temperatura spadła poniżej X teściowa zmarła :wink:

Witam. Podepnę się pod temat bo nie chce zaśmiecać forum. Chciałbym zrobić małą automatyzację a mianowicie. Podłączyłem pod lampę sonoffa mini(przełącznik ) zintegrowałem go z HA i działa ale tylko w tedy gdy sam go łącze. Ten właśnie proces chciałbym zautomatyzawać czyli chciałbym żeby lampa się zapałała o określonej godzinie i gasiła o określonej godzinie niby proste ale…
coś takiego wymyśliłem
PS problem polega na tym że nie nie działa mi to z automatu. Jakich nodów użyć żeby to działało automatycznie

ss.json (2,7 KB)

[{"id":"ec07963f073dba33","type":"tab","label":"TV - SAMSUNG","disabled":false,"info":"","env":[]},{"id":"e6994516d8fb1d12","type":"timerswitch","z":"ec07963f073dba33","name":"Sterowanie z zegara TV","ontopic":"","offtopic":"","onpayload":"ON","offpayload":"OFF","disabled":false,"schedules":[{"on_h":"18","on_m":"45","on_s":"00","off_h":"23","off_m":"00","off_s":"00","valid":true}],"x":190,"y":240,"wires":[["67b584d2cad6ca6e"]]},{"id":"67b584d2cad6ca6e","type":"switch","z":"ec07963f073dba33","name":"","property":"payload","propertyType":"msg","rules":[{"t":"eq","v":"ON","vt":"str"},{"t":"eq","v":"OFF","vt":"str"}],"checkall":"true","repair":false,"outputs":2,"x":410,"y":240,"wires":[["d9e6eb4b9f63d8e0"],["efb74056a99ac44e"]]},{"id":"d9e6eb4b9f63d8e0","type":"api-call-service","z":"ec07963f073dba33","name":"włącz","server":"1be24b09.4dad55","version":5,"debugenabled":false,"domain":"switch","service":"turn_on","areaId":[],"deviceId":[],"entityId":["switch.gniazdko_tv"],"data":"","dataType":"jsonata","mergeContext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":630,"y":220,"wires":[["0cbe73bb21cc960d"]]},{"id":"efb74056a99ac44e","type":"api-call-service","z":"ec07963f073dba33","name":"wyłącz","server":"1be24b09.4dad55","version":5,"debugenabled":false,"domain":"switch","service":"turn_off","areaId":[],"deviceId":[],"entityId":["switch.gniazdko_tv"],"data":"","dataType":"jsonata","mergeContext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":630,"y":280,"wires":[["0cbe73bb21cc960d"]]},{"id":"0cbe73bb21cc960d","type":"pushover","z":"ec07963f073dba33","name":"","device":"","title":"TV SAMSUNG","priority":0,"sound":"pushover","url":"","url_title":"","html":false,"x":920,"y":240,"wires":[]},{"id":"1be24b09.4dad55","type":"server","name":"Home Assistant_2022","version":5,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":false,"cacheJson":false,"heartbeat":false,"heartbeatInterval":"30","areaSelector":"friendlyName","deviceSelector":"friendlyName","entitySelector":"friendlyName","statusSeparator":"at: ","statusYear":"hidden","statusMonth":"short","statusDay":"numeric","statusHourCycle":"h23","statusTimeFormat":"h:m","enableGlobalContextStore":false}]

Dzięki działa oczywiście musiałem ściągnąć nody bo akurat tych nie miałem i postawiać swoje dane i działa :slight_smile:

Panowie jak zrobić by światło uruchamiało się po czujniku ruchu i świeciło przez 30sek, oraz dopóki wykrywa ruch, ustawiłem to kiedyś za pomocą trigera a teraz już nie pamiętam jak.

Tak


Tylko dostosuj czas

Dziekuje o to chodziło nareszcie, pozdrawiam !!!