Sterowanie roletami po kablu i Zigbee

Cześć, czy możecie pomóc w planowaniu sterowania roletami ?
Planuje :
1 przycisk fizyczny na przewodzie - przy oknie
2 Zigbee SWTZ106 - integracja z HA - sterownik w puszce za przyciskiem okiennym

3 centralnie grupą 3 rolet za pomocą kabla do fizycznego przycisku - umożliwia to sterownik Zamel SRP-01 np. w puszce nad oknem .
Wyglądało by to tak:

Pytanie:
1 czy to się kupy trzyma?
2 jaki przycisk lokalny pod to kupić - może być jednoklapkowy odbijający do pozycji środkowej - tak że raz kliknę i idzie cała np. do góry, nie zabardzo rozumiem po co są dwuklapkowe tj. góra/dół?
Dzięki

Przy remoncie mieszkania też rozważałem centralne sterowanie roletami za pomocą dodatkowego przycisku, pozostale założenia jak u Ciebie (przyciski do rolet są koło drzwi, nad przyciskiem oswietlenia, o takim rozwiązaniu przekonał mnie elektryk i nie żałuję). Po długich przemyśleniach w końcu zrezygnowałem z takiego rozwiązania bo nie znalazłem “najlepszego” miejsca na taki przycisk, wygodniej jest to robić z automatyzacji a skoro z automatyzacji to później mogę w dowolnym miejscu przykleić/zamontować przycisk scen Zigbee albo użyć Rozwiązanie Simon 54 GO. W przypadku awarii Zigbee lub HA centralne sterowanie roletami nie jest dla mnie funkcjonalnością wymaganą (krytyczną).

1 polubienie