Rozwiązanie Simon 54 GO

Simon 54 GO to połączenie rozwiązań Bleboxa z osprzęt elektroinstalacyjnym Kontakt-Simon (ramki Simon 54 Premium i Simon 54 Nature):

Simon 54 GO to gama nowoczesnych sterowników przyciskowych kontrolowanych smartfonem przez sieć Wi-Fi. Standardowa obsługa oświetlenia, rolet i innych urządzeń poprzez klawisz sterownika elektronicznego, została wzbogacona o funkcjonalność kontroli za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety.

Broszura informacyjna z specyfikacją wszystkich modułów: https://ekatalog.kontakt-simon.com.pl/download/5480/Simon_54_GO_mini_katalog.pdf
Mnie najbardziej zainteresował uniwersalny “sterownik” Simon 54 GO Control (wersja 230V jak i na baterię), może sterować także innymi urządzeniami, które udostępniają Web API, np. Tasmota, HA.

1 polubienie

Fajne ale… ceny w mojej subiektywnej ocenie troch za wysokie.

Moduły Blebox nie należą do najtańszych, gwarancja na okres 6 lat też musi kosztować.

1 polubienie

Recenzja produktu:

wideorecenzja:

i nieco praktyki:

Witam.
Jestem tu nowy, z HA mam do czynienia ponad rok. Poległem jednak na jednej rzeczy.
Zakupiłem moduł Simon 54 GO control, niestety okazało się, że integracja z HA go nie wspiera. Czy jest jakaś inna możliwość zintegrowania tego modułu z homeasisstant? Zależy mi na tym, bo kontroler ma służyć jako przełącznik do scen w salonie. Pozdrawiam.

Integracja Blebox nie wspiera swojego produktu?

Właśnie nie idzie się połączyć, w logach widziałem, że nie wspiera aktualnie tego produktu.

Wiec zapytaj u producenta sprzętu. Kiedy integracja będzie wspierać ten produkt.

Proponuję otworzyć issues na stronie integracji BleBox devices - Home Assistant. W produktach BleBox nadal brak wsparcia MQTT a to rozwiązałoby wszystkie problemy.

Ale w ustawieniach modułu możesz wskazać co się ma wydarzyć pod daną akcją (https://blebox.eu/wp-content/uploads/actionBox_Manual_PL.pdf) więc możesz wywołać przez API HA wcześniej zdefiniowane sceny (zdefiniowane w HA). Nie wiem jak wygląda GUI tego modułu więc trudno mi określić co gdzie trzeba wpisać.

BTW. Producent ciągle szuka programisty (Programista Python - BleBox) ze znajomością MQTT :wink:.

raczej sobie sam z tym nie poradzę, bo kopię temat już jakiś czas, za cienki jestem :slight_smile:

Pokaż print screeny z ustawień modułu gdzie można zdefiniować akcje.


@Snoopi pokaż co jest do wpisania po kliknięciu w
image

Tylko jak wyciągnąc z ha ten url?

Szybko :grin:, jutro wieczorem postaram się zrobić testy Authentication providers - Home Assistant i dam znać co i jak.

Dzieki :wink: czekam na info

Edit:

@macek Hejka, udało się coś wykombinować ?

Niestety nie znałazłem czasu w weekend a teraz jestem poza domem, kolejne okienko na testy to dopiero kolejna niedziela.

Witam.
Poradziłem sobie z automatyzacją tego kontrolera za pomocą Node Red i własnego API.
Działa jak należy.
Node-red + własne API i możesz wszystko - Node-RED - ArturHome

Pozdrawiam.

1 polubienie