Strażnik zamknięcia bramy garażowej

Cześć panowie jako że ostatnio z wasza pomocą poszło jak z górki to teraz też poproszę o pomoc, chce zrobić takiego “straznika” ze jak brama garażowa będzie otwarta dłużej jak 10 minut ma mnie powiadomić a po 5 minutach zamknąć, próbowałem to ogarnąć w natywnych automatyzacjach ale cos dziwi ie to działa i nie zawsze tak jak bym chciał, dodam że brama steruje sonoff, klik otwórz, klik stop, klik zamknij i dopiero jak zamknie to kontaktron łapie że zamknięta, z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Wystarczy zrobić odpytania statusu kontaktrona. Mam tak zrobiona bramę wjazdową więc możesz podpatrzeć proces
Załaduj sobie proces z mojej bramy i po kopiuj to i owo, dodaj czasy opóźnień i będzie chulać jak chcesz. Jak nie ogarniesz to pomożemy. Rozumiem że kontaktron jest w sieci, żeby widzieć jego stan, bo jest kluczowy w tym procesie.

Ok będę w domu to popatrzę… Tak czujnik jest odpytywany po mqtt

Cześć,

Potrzebuje zrobić proste powiadomienie w node-red ale dostałem jakiegoś zaćmienia, pomożecie ?
Chodzi o to, że mam powiadomienia na otwarcie i zamknięcie bramy garażowej i chciałbym aby w przypadku kiedy brama nie zostanie zamknięta, przychodziło powiadomienie:
Brama otwarta od 5 minut
Brama otwarta od 10 minut
Bram otwarta od 15 minut

Możesz użyć nodu delay w sekwencji co 5 minut, który resetujesz gdy brama zostanie zamknięta

Kurcze, jak to zapętlić?

[{"id":"a3f2d5ef.a0c588","type":"tab","label":"Flow 1","disabled":false,"info":""},{"id":"a8b28495.eb7f5","type":"inject","z":"a3f2d5ef.a0c588","name":"","props":[{"p":"payload"},{"p":"topic","vt":"str"}],"repeat":"","crontab":"","once":false,"onceDelay":0.1,"topic":"","payload":"","payloadType":"date","x":220,"y":280,"wires":[["507708ef.3bf648"]]},{"id":"9cb4cf44.4f695","type":"delay","z":"a3f2d5ef.a0c588","name":"","pauseType":"delay","timeout":"5","timeoutUnits":"minutes","rate":"1","nbRateUnits":"1","rateUnits":"second","randomFirst":"1","randomLast":"5","randomUnits":"seconds","drop":false,"x":690,"y":240,"wires":[["569205a8.af106c"]]},{"id":"507708ef.3bf648","type":"api-current-state","z":"a3f2d5ef.a0c588","name":"brama/otwarta","server":"cb09ea5a.f8d368","version":1,"outputs":2,"halt_if":"open","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","override_topic":false,"entity_id":"cover.brama_garazowa","state_type":"str","state_location":"payload","override_payload":"msg","entity_location":"data","override_data":"msg","blockInputOverrides":false,"x":430,"y":280,"wires":[["9cb4cf44.4f695"],[]]},{"id":"569205a8.af106c","type":"function","z":"a3f2d5ef.a0c588","name":"Brama otwarta","func":"msg.wiadomosc = \n{\n    \"temat\":\"Brama wjazdowa\",\n    \"tresc\":\"Brama *OTWARTA*\",\n    \"typ\":\"warning\"\n}   \nreturn msg; ","outputs":1,"noerr":0,"initialize":"","finalize":"","x":910,"y":240,"wires":[[]]},{"id":"cb09ea5a.f8d368","type":"server","name":"Home Assistant","addon":true}]

Nie wiem, czy musisz to zapętlać. Wystarczy że w Timestamp określisz sprawdzanie co np. 5 minut. Jak jest “otwarta” to pójdzie na powiadomienie