System smart home do mieszkania

Oczywiście gwiazda, przyciski będą monostabilne dlatego np. wszystkie przyciski na korytarzach w ramach danego obwodu bedą połączone równoległe i dopiero z ostatniego do rozdzielnicy. Przewody ze świateł i gniazdek do rozdzielnicy, wszystko na złączkach Wago co daje elastyczność w krosowaniu kabli, w rozdzielnicy przekaźniki monostabilne czyli jak widać standardowe połączenie.
Jeżeli ma być smart to pomiędzy przewody z przycisków a przekaźniki z obwodami świetlnymi i gniazdkami (oczywiście nie wszystkie) dodaje mini sterownik PLC albo Integrę. W niektórych przypadkach można nawet pominąć przekaźniki bo można wykorzystać przekaźniki w PLC albo w Integrze.

Chcę po Zigbee (Jaki sterownik do rolet (Zigbee)?), ewentualnie po Wi-Fi (bo zależy mi na pozycji rolety) albo ostatecznie, po kablu dlatego do każdej rolety (do puszki) bedzie doprowadzony przewód 5 żyłowy (2 do silnika, jeden do dodatkowego gniazdka, przewód N i PE - razem 5), nie planuje doprowadzać kabli z przycisków do rozdzielnicy. Okna będą nowe, planuję aby fabrycznie wyposażone były w kontaktron wpuszczany, kable niskoprądowe także do rozdzielnicy (oczywiście “obok”).