Szybkie porady - Waze Travel Time

Waze wyznacza mi trasę (w atrybutach), której nie używam. Czy jest jakaś możliwość zmiany na inną?

@rafkan udało Ci się rozwiązać problem?

Jeszcze nie znalazłem co powoduje ten błąd. U mnie on nie wpływa negatywnie na integrację ale lubię mieć porządek w logach.

Ja mam to samo, ale nie miałem się kiedy zabrać za te logi

Google jest właścicielem map, ale już same mapy nie są stricte powiązane z mapami od googla. #Waze ma pewne dane z map googlowych, ale jest mnóstwo różnic. Dodatkowo mapy Waze powstają przez edytorów wolontariuszy, zatem ich aktualność w stosunku do map googla są nie do pobicia.

1 polubienie

mam problem z ww integracja
Logger: homeassistant.components.waze_travel_time.sensor
Source: components/waze_travel_time/sensor.py:336
Integration: waze_travel_time (documentation, issues)
First occurred: 15:41:37 (63 occurrences)
Last logged: 17:21:27

  • Error on retrieving data: Cannot get coords for device_tracker_redmi_note_8_pro
  • Error on retrieving data: Cannot get coords for device_tracker_redmi_note_5

caly czas status nieznany, karta lokalizacja dziala prawidlowo odczytuje strefy

Pytanie pierwsze czy nie masz problemu z Device_Tracker? - Xiaomi ma tendencję do blokowania aplikacji działających w tle (na pewno można to wyłączyć).
Druga kwestia to to, że encją czasem potrzebuje czasu, żeby się zaaktualizować

karta lokalizacja korzysta z device_tracker i tam pokazuje prawidlowo w ktorej strefie aktualnie przebywam, a waze_travel uruchamialem wczoraj…:disappointed:

@Zbigniew_kudoń Waze się prawdopodobnie dzisiaj wychrzaniło i nie działa, jeszcze nie wiem czemu - może to sprawka aktualizacji HA do 2021.2.0 (zaraz podniosę do 2021.2.1)
waze_nie_dziala_Screenshot_2021-02-05 Przegląd - Home Assistant
pierwsza encja to Here, reszta to Waze

Ja jeszcze się nie aktualizowałem, więc działa poprawnie.

No to już z grubsza znamy przyczynę…
edit: wydaje się, że 2021.2.1 naprawia problem (ale będę wiedział za jakiś czas)

[homeassistant.components.waze_travel_time.sensor] Error on retrieving data: Internal Error

2021-02-05 19:47:44 WARNING (SyncWorker_5) [homeassistant.components.waze_travel_time.sensor] Error on retrieving data: empty response

2021-02-05 19:47:50 WARNING (SyncWorker_8) [homeassistant.components.waze_travel_time.sensor] Error on retrieving data: Internal Error

taki komunikat mam jak wpisze koordynaty stref…czyli chyba moja wtyczka waze_travel_time nie komunikuje sie z serwerem

@Zbigniew_kudoń podaj konfigurację

W 2021.2.1 już działa
waze_OK_Screenshot_2021-02-05 Przegląd - Home Assistant


moge tylko tak bo z telefonu

Masz zdefiniowane w HA strefy które wpisujesz w konfiguracji w postaci współrzędnych?

tak to sa koordynaty stref, jesli zamiast wspolrzednych jest zone.dom lub zone.praca to w logach mam ze nie waze travel time nie ma dostepu do wspolrzednych…zaraz zamienie i wrzuce loga

To zamiast współrzędnych wpisz np:

destination: zone.praca

u mnie jest tak i działa, oczywiście strefy zdefiniowane, ale jeśli sypało błędami w logach to ja bym zrestartował HA (bądź wręcz całą maszynę, bo ta integracja chyba sama się nie podnosi jeśli źle wystartuje) no i oczywiście sugeruję aktualizację do 2021.2.1 jeśli to 2021.2.0

  - platform: waze_travel_time
    name: "Dom - Robota"
    origin: zone.home
    destination: zone.work
    region: 'EU'


i taki log
Logger: homeassistant.components.waze_travel_time.sensor
Source: components/waze_travel_time/sensor.py:336
Integration: waze_travel_time (documentation, issues)
First occurred: 20:47:40 (2 occurrences)
Last logged: 20:47:40

Error on retrieving data: empty response

ha zaktualizowane