Szybkie porady - Waze Travel Time

Tym błędem się nie przejmuj, po kilku/kilkunastu minutach powinny Ci się pojawić dane.

thx za porady…dziala :grin:

udało Ci się ogarnąc mapę live?

Też wam się zdarza, że wartość z Waze jest unknown?

@gregusz Poza sytuacją opisaną powyżej (związaną z trefną aktualizacją) oraz ewentualnie momentami gdy HA nie ma dostępu do internetu (chatę mam na łączu LTE) to raczej nigdy się to nie zdarza.
Za to zauważyłem ciekawą anomalię - zaniżone czasy przejazdu (brązowa linia to integracja Here, która tej anomalii nie wykazuje):


co ciekawsze podaobna anomalia występowała już kiedyś (ale nie zrobiłem screenshotów - zaniżone czasy były cyklicznie bodajże między 3 rano w sobotę a 3 rano w poniedziałek, co sugeruje błędnie działające algorytmy podążające za ruchem ciężarówek).

Działa Wam ta integracja? U mnie czas “nieznany” :frowning:

U mnie też nie działa. Na szybko skonfigurowałem Here.

Cześć
Czy u Was here rónież wywala się po 1-2h? Po tym czasie na stronie mam status api expired, natomiast nie widzę jakiegoś dużego zużycia. Wg opiosu std czas odczytu api to 300s, korygujecie to bo już nie wiem czy coś jeszcze trzeba na stronie here ustawić aby ten klucz działał dłużej?

U mnie pięknie działa, chyba zostawię zamiast Waze tylko czas trochę dłuższy pokazuje. Na koncie developera aktywowałem REST i ten klucz API KEY podałem w config
Dla każdego czasu dodałem osobny wpis do domu, do pracy itp.

  - platform: here_travel_time
    api_key: "************************************************"
    name: Andrzej do pracy here
    origin_entity_id: device_tracker.gm1913
    destination_entity_id: zone.praca_andrzej
    traffic_mode: true

image

Co się stało z tą integracją kilka dni temu nagle przestało działać?? jak widzę chyba nie tylko u mnie, ktoś ogarną da się jakoś to naprawić??

Here już działa, okazało się że nie potwierdziłem aktywacji konta i API wygasało po 60 min :slight_smile:

pytałem raczej o wazę

Po aktualizacji do 2021.10.0 Waze Travel Time zaczął działać prawidłowo

1 polubienie

Potwierdzam, u mnie też działa.

W jaki sposób wyznacza Ci trasę w atrybutach ? U mnie w atrybutach jest tylko jedna nazwa ulicy z dziesięciu którymi trzeba jechać, skąd mam wiedzieć jakimi ulicami jechać dalej ? Jak to u Ciebie wygląda, zrób zrzut tego atrybutu.

Czy znów jest problem z Integracją Waze?
Podaje czas nieznany, jak chcę zrobić nową to “Nie można nawiązać połączenia”

Owszem zdechło, czerwony wykres bazuje na Here
waze-problem_Screenshot 2021-12-17 at 15-06-00 Przegląd - Home Assistant

Nie sądzisz, że to miało coś wspólnego z HA core 2021.12.2?

Wielce prawdopodobne.
Przesiadłem się znów na here.