Szybkie porady - Waze Travel Time

Zapraszam do dyskusji nad tematem poruszonym w tym materiale:

Poniżej przykładowy kod użyty w filmie

sensor:
  - platform: waze_travel_time
    name: Artur do pracy
    origin: person.artur
    destination: zone.praca_artur
    region: 'EU'
2 polubienia

Tak zastanawiam się na dokładnością tego rozwiązania. Wiadomo, że im więcej użytkowników tym dane są dokładniejsze.
Jak to wygląda w przypadku Waze ?
Szczerze powiedziawszy pierwszy raz słyszę o tych mapach. Z moich obserwacji wynika, że większość kierowców korzysta jednak z Google Maps (nawet ci z telefonami Apple).

@Tomasz Waze to tak naprawdę też google tylko z dodatkami sociali :slight_smile: Mnie nie zawodzą. Dużo z nimi podróżuję i wszystkie jakieś problemy na drodze są aktualne. Czy to korki, wypadki, samochody na poboczu czy inne radary i policja (jest to duży plus w stosunku do google). Czasy dojazdu też w pełni się sprawdzają. Czasami Waze wybiera trochę inną drogę od google ale to nie oznacza, że złą.

@artur Czytając wikipedia wnioskuję, że Waze jest karmione tylko przez swoich użytkowników. Na szybko porównałem mapy Waze vs Google Maps i w Waze brakuje drogi, która pojawiła się rok temu. Google ją ma.

Na duży plus uznaję integrację z Android Auto i Car Play.

Jakby nie było, jest już zainstalowane na komórce i myślę, że jeszcze w tym tygodniu uda mi się ją potestować :smiley:

@artur dzięki za kolejny filmik, jak zwykle, krótko i na temat. Oby tak dalej :smiley:

@Tomasz sprawdź, sprawdź naprawdę fajnie działa, a ten element social dużo daje. Ja mieszkam na zadupiu i nawet okoliczne drogi ogarnia więc nie jest najstraszniej :smiley:

Integracja dodana jak narazie działa super ale tak myślałem żeby dodać takie powiadomienie na głośnik w domu za ile ktoś wróci wyzwalane o danej godz tylko nie wiem jak się za to zabrać

@on6222 Dokładnie tak jak w moim procesie “status poranny”. Tam idzie komunikat o danej godzinie ile mi zajmie droga do pracy. Więc tylko zmieniasz dane i już będziesz miał.

Potwierdzam, ja używam Waze jakieś 5 lat i wiele razy uratowała mnie od korków. Teraz nie wyobrażam sobie jeździć na innej aplikacji (za granicą również).

1 polubienie

Waze do HA jest super ale w samochodzie polecam Yanosika :wink:

@Doniek jedna apka nie wyklucza drugiej. Waze spisuje się świetnie jako nawigacja a yanosik jako informacja i ostrzeżenia.

@rafkan W sumie racja.

Z Waze mam jeden problem… W HA drogę do pracy mi pokazuje 309 minut (337km) gdzie normalnie jadę 30 minut (28 kilometrów) :slight_smile:

zone_01

Czy nie powinieneś mieć zone.jordanow?

@artur Dzięki za nakierowanie już ogarnięte i działa super pozdrawiam

w konfiguracji mam opisane Jordanów i np w automatyzacji Node Red działa prawidłowo (powiadomienie o dotarciu do pracy).
zone_02

Jest możliwe wyświetlenie atrybutu tej encji na karcie ( chodzi o odległość).
W narzędziach dev jest podawana a zgubiłem się jak wrzucić to na kartę razem z czasem.

Banalne pewnie pytanie. W filmiku widać, że pojawia się u ciebie też mapa waze. Jak to ogarnąć??

1 polubienie

@Arti_78 skorzystaj z template Atrybuty encji

@lolekanabolek a to wcale nie jest takie banalne pytanie. To nie taka prosta sprawa. I to co widziałeś to jest na razie u mnie próba zrobienia mapy waze. Na razie walczę z jej odświeżaniem w czasie rzeczywistym. Jak mi się uda to ogarnąć to zrobię materiał jak to zrobić :smiley:

Czy w Waszych integracjach “waze_travel_time” pojawia się w logach taki błąd?

Logger: homeassistant.components.waze_travel_time.sensor
Source: components/waze_travel_time/sensor.py:336
Integration: waze_travel_time (documentation, issues)
First occurred: 18:15:32 (6 occurrences)
Last logged: 18:55:32

Error on retrieving data: empty response

Też mam Error, nie tylko tej integracji